اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

چهلمین سالگرد دفاع مقدس یادآور شکوه و عظمت ملت ایران است

چهلمین سالگرد دفاع مقدس یادآور شکوه و عظمت ملت ایران است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موزه‌های دفاع مقدس محل نمایش تحقق سنت‌های‌الهی است، گفت: چهلمین سالگرد دفاع مقدس یادآور شکوه و عظمت ملت ایران است.

 پنج شنبه 3 مهر 1399   75  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، محمدباقر قالیباف؛ رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح هشت موزه دفاع مقدس که در باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد،‌ با بیان اینکه دوران دفاع مقدس عظمت،‌ مظلومیت و حقانیت ملت ایران را به جهانیان مخابره کرده است، اظهار کرد: چهلمین سالگرد دفاع مقدس یادآور شکوه و عظمت ملت ایران است.

وی ادامه داد: اگر نماد‌های دفاع مقدس را در این موزه‌ها می‌سازیم برای این است که خاطرات هشت سال دفاع مقدس برای نسل‌های جوان بازگویی شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: عزت‌آفرینی رزمندگان و امام راحل در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس باعث شد تا حقیقت اسلام مجددا احساس شود.

قالیباف با بیان اینکه وظیفه امروز ما این است به درستی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را درک کنیم، گفت: باید با درک درست، مقطعی که باعث شکوه ملت ایران شد را برای همیشه در تاریخ زنده نگهداریم.

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس باور و اعتقاد رزمندگان به سنت‌های الهی بود، تصریح کرد: پس از عزل بنی صدر دو اتفاق مهم افتاد؛ اتفاق نخست ورود مردم با فرماندهی منسجم به عرصه دفاع مقدس و اتفاق دوم تاختن به دشمن با تمام قوا بود.

رئیس مجلس افزود: پس این اتفاقات مهم بود که شاهد شکست حصر آبادان و موفقیت در عملیات‌های مختلف از جمله فتح‌المبین و بیت‌المقدس (آزادسازی خرمشهر) بودیم.

قالیباف با اشاره به اینکه در کنار روز‌های شیرین در جنگ، روز‌های تلخی هم داشته‌ایم، تاکید کرد: ما امروز در موزه‌ها نمی‌آییم که خاطره بگوییم، ولو اینکه بیان خاطره نیز خوب است؛ موزه‌های دفاع مقدس محل نمایش تحقق سنت‌های‌الهی است؛ باید از این موزه‌ها به‌عنوان نماد‌های سنت‌های الهی و خداباوری و همچنین مردم‌باوری استفاده شود.

وی با تاکید بر اینکه جنگ تمام شده، اما جهاد ادامه دارد، گفت: سنت‌های الهی فقط مختص به حوزه‌های امنیتی و دفاعی نیست بلکه در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیز دخیل است.

رئیس مجلس با بیان اینکه این موزه‌ها محلی است که بگوییم سبک زندگی ما از این نماد‌ها منتقل و منتشر می‌شود، افزود: امروز هم اگر ما در عرصه‌هایی مثل مسائل اقتصادی و فرهنگی کارنامه قابل قبولی نداریم به‌دلیل این است که از این دو باور (خداباوری و مردم‌باوری) فاصله گرفته‌ایم.

قالیباف خاطرنشان کرد: در هفته دفاع مقدس باید از خداباوری و مردم‌باوری درس بگیریم؛ اینهاست که به ملت عظمت و شکوه می‌دهد و استقلال و آزادی ما را حفظ می‌کند و اگر در اداره کل کشور، قانون‌گذاری، حوزه‌های قضایی، زندگی شخصی و ... این دو باور را داشته باشیم به‌سرعت به‌سمت موفقیت حرکت می‌کنیم.

وی در پایان یادآور شد: زمانی‌که متکی به فرهنگ غرب می‌شویم و دست نیاز به‌سمت دشمن دراز می‌کنیم، سرنوشتی جز آسیب‌پذیری در این حوزه‌ها نداریم.

گفتنی است در نمایشگاه ملی دستاورد‌های دفاع مقدس و مقاومت که در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برپا شده، سازمان اوقاف و امور خیریه نیز غرفه‌ای را با هدف معرفی دستاوردهای این سازمان و ترویج سنت حسنه وقف دایر کرده است.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر