اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

جزئیات دفاع مقدس باید در اختیار نسل جوان قرار بگیرد

جزئیات دفاع مقدس باید در اختیار نسل جوان قرار بگیرد

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه بعد از قرن‌ها سرافکندگی، دفاع مقدس به‌عنوان گنجینه‌ای بی نظیر، موجب سربلندی ملت ایران شد، گفت: جزئیات آن دوران باید در اختیار نسل جدید قرار بگیرد.

 پنج شنبه 3 مهر 1399   80  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری»؛ رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم افتتاح هشت موزه دفاع مقدس و نمایشگاه ملی دستاورد‌های دفاع مقدس و مقاومت که در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم اظهار کرد: بعد از قرن‌ها سرافکندگی، دفاع مقدس به‌عنوان گنجینه‌ای بی نظیر، موجب سربلندی ملت ایران شد.

وی افزود: جزئیات آن دوران باید در اختیار نسل جدید قرار بگیرد تا ایرانیان و نسل جوان نسبت به چگونگی تقابل رزمندگان با دشمن تا دندان مسلح بعثی آگاهی پیدا کنند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: نسل جوان باید به آن دوران افتخار کنند که پدرانشان چگونه با دستان خالی از این آیین و سرزمین دفاع کردند و ذره‌ای کوتاه نیامدند.

سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: با گذشت چند دهه متوجه می‌شویم که چه حادثه بزرگی در تاریخ این کشور اتفاق افتاده است و ملتی که انقلاب کرد و سیستم طاغوت را به هم ریخت، با اینکه در مرحله بازسازی خود قرار داشت، با یک تهاجم همه‌جانبه مواجه شد.

وی تاکید کرد: صدام سپر بلای قدرت‌های جهانی بود که از انقلاب اسلامی آسیب دیدند؛ آن‌ها فهمیده بودند که ملت ایران راهی را که آغاز کرده بود، ادامه خواهد داد تا به امید خدا بساط ظلم را از جهان برچیند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: با کنکاش اتفاقات رخ داده در دفاع مقدس خواهیم فهمید که چه اتفاق بزرگی رخ داد، چراکه جنگ هشت ساله ایران با دشمن بعثی با هیچ جنگی قابل قیاس نبود.

سرلشکر باقری درباره ضرورت ترویج فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان نیز گفت: مسئله موزه به‌عنوان یک مرکز تجمع پیشکسوتان از یک سو و نسل جوان از سوی دیگر به‌عنوان یک پایگاه و سنگر، فوق‌العاده حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: نخستین موزه دفاع مقدس با همت شهید سلیمانی در کرمان ایجاد شد و ایشان با دست خالی و با کمک مردم استان کرمان موزه مورد نظر را افتتاح کرد؛ بعد از آن نیز آقای قالیباف موزه انقلاب اسلامی در تهران را افتتاح کرد که امروز جایگاه خاصی در کشور پیدا کرده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: سپاه، ارتش، ناجا، جهاد کشاورزی و بنیاد شهید باید نسبت به تبیین محتوای استانی اقدام کنند و جوانان هر استان باید بدانند که پدران آن‌ها در جبهه چه کرده‌اند؛ لذا تمام جزئیات باید در موزه‌ها بیان شود.

سرلشکر باقری یادآور شد: پروژه‌های ارزشمندی که هم‌اکنون در دست افتتاح است، به تحلیل و روایت درست از دفاع مقدس خواهد پرداخت تا از دروغ و تحریف به دور باشیم.

گفتنی است در نمایشگاه ملی دستاورد‌های دفاع مقدس و مقاومت که در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برپا شده، سازمان اوقاف و امور خیریه نیز غرفه‌ای را با هدف معرفی دستاوردهای این سازمان و ترویج سنت حسنه وقف دایر کرده است.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر