اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

داوری بخش دانش‌آموزی پنجاه و هشتمین سال جایزه بنیاد البرز انجام شد/ دانش آموزان برگزیده ششم آبان تقدیر می‌شوند

داوری بخش دانش‌آموزی پنجاه و هشتمین سال جایزه بنیاد البرز انجام شد/ دانش آموزان برگزیده ششم آبان تقدیر می‌شوند

مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز و رئیس پنجاه و هشتمین سال جایزه بنیاد البرز (نوبل ایرانی) از برگزاری مراسم داوری بخش دانش‌آموزی به‌منظور شناخت دانش‌آموزان برتر کشور و انتخاب ۵۸ برگزیده این جشنواره خبر داد.

 شنبه 12 مهر 1399   310  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حیدر ارشدی در خصوص اهداف برگزاری این مراسم عنوان کرد: مراسم داوری دانش‌آموزان برتر معرفی شده از سوی ادارات کل آموزش‌وپرورش استان‌ها در دو مقطع متوسطه اول و متوسطه دوم به تفکیک شاخه نظری در رشته‌های علوم ریاضی، تجربی، انسانی، فنی و حرفه‌ای و کار و دانش در خانه پرورش فکری کودکان و نوجوان برگزار شد.
 
ارشدی افزود: در هر یک از رشته‌ها و گروه داوری به‌صورت مستقل، متشکل از معلمان و اساتید برتر کشور، نمایندگان وزارت آموزش‌وپرورش و تعدادی از منتخبان جایزه بنیاد البرز حضور می‌یابند و ۶ آبان ماه سال جاری به‌صورت ویدئو کنفرانس از ۵۸ دانش‌آموز و نوجوان برتر کشور با اهدای لوح تقدیر، تندیس این جشنواره و مبلغ اعتباری موردنظر تقدیر می‌شود.
 
وی یادآور شد: برای انتخاب دانش‌آموزان برتر در پنجاه و هشتمین سال جایزه بنیاد البرز، پس از ابلاغ بخشنامه وزارت آموزش‌وپرورش، ادارات کل استان‌ها نفرات واجد شرایط را به همراه مدارک و مستندات از طریق سایت جایزه بنیاد البرز به نشانی www.alborzprize.ir  معرفی کردند.
 
ارشدی یادآور شد: با تجمیع این مستندات، نشست مقدماتی کمیته علمی پنجاه و هفتمین سال جایزه بنیاد البرز طی روزهای ۶ تا ۱۰ مهرماه برگزار شد و با بررسی و ارزیابی مستندات دریافتی دانش‌آموزان از سراسر کشور، نسبت به ورود اطلاعات مدارک هر یک در فرم‌های مربوطه اقدام و نهایتاً فرم‌های نفرات واجد شرایط، برای داوری در بخش نهایی کمیته علمی آماده و برترین‌های کشوری در جلسه پایانی کمیته علمی انتخاب شدند.
 
وی اضافه کرد: با اعلام اسامی دانش‌آموزان برتر کشور به وزارت آموزش‌وپرورش، هماهنگی لازم توسط ادارات کل استانی برای اعزام دانش‌آموزان به همایش ملی دانش‌آموزی انجام می‌گیرد.
 
ارشدی همچنین خاطرنشان کرد: «همایش ملی دانش‌آموزی پنجاه و هشتمین سال جایزه بنیاد البرز» باهدف تقدیر از دانش‌آموزان برتر سراسر کشور، روز سه‌شنبه مورخ ششم آبان ماه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۱:۳۰ به‌صورت مجازی و هم‌زمان در تهران و سراسر کشور برگزار می‌شود.
 
مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز افزود:‌ این بنیاد فرهنگی از آغاز فعالیت تاکنون به بیش از 3 هزار دانشجو وام تحصیل و اشتغال به کار پرداخت و به بیش از چهار هزار و ۶۵۰ نفر نیز جایزه حسن تحصیل اهدا کرده است. در دهه اخیر، تا پایان نیمه اول سال ۱۳۹۹ نیز با برگزاری ۶ همایش ملی در تهران و هشت همایش استانی، به بیش از ۱۳۰۰ نفر دانشمند، مخترع، دانشجو، طلبه و دانش‌آموز برتر کشوری و استانی، جایزه بنیاد البرز اعطا شده است.
 
وی همچنین در خصوص جایزه بنیاد البرز گفت: این جایزه به‌عنوان یکی از نمادهای شایستگی و برتری علمی در سطح کشور از سال ۱۳۴۲ در دستور کار بنیاد فرهنگی البرز قرار گرفت و به‌صورت سالانه به نخبگان علمی برتر ایرانی تعلق می‌گیرد که به اشاعه فرهنگ کشور، تسکین آلام بشری، رفاه زندگی انسانی و افزایش حیثیت ایرانی در جامعه جهانی کمک کنند.
 
گفتنی است، در حاشیه مراسم داوری، از پوستر و تندیس همایش ملی دانش‌آموزی پنجاه و هشتمین سال جایزه بنیاد البرز  رونمایی شد. 
 
این آیین رونمایی با حضور آقای مهندس ارشدی مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز و رئیس همایش؛ آقای مهندس آذرکیش مدیرکل فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش؛ آقای پرفسور فرهود، پدر علم ژنتیک ایران؛ و آقای معتمدی معلم نمونه رشته فیزیک به نمایندگی از کمیته علمی و گروه داوری انجام پذیرفت.
 
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار