اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

توزیع قریب به 300 هزار سبد غذایی در طرح «شمیم حسینی»

توزیع قریب به 300 هزار سبد غذایی در طرح «شمیم حسینی»

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه از توزیع قریب به 300 هزار سبد غذایی در طرح «شمیم حسینی» در ایام دهه اول محرم 1442 هجری قمری خبر داد.

 سه شنبه 15 مهر 1399   112  0      

رضا معممی مقدم با اشاره به آثار و خدمات وقف در زمینهٔ نذورات حسینی اظهار کرد: در راستای تدابیر ریاست محترم سازمان مبنی بر اجرای امینانه نیات واقفین در موضوعات مرتبط با اقامه عزا، روضه‌خوانی و اطعام در ماه محرم و با توجه به شیوع ویروس منحوس کوید-19 و برای پیروی از پروتکل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص برگزاری مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، طرح «شمیم حسینی» با رویکرد تهیه و توزیع بسته‌های غذایی، طبخ و توزیع غذای گرم، تهیه و توزیع اقلام بهداشتی از قبیل؛ ماسک، مواد ضدعفونی‌کننده و.. در بین مجاورین (بقاع متبرکه، موقوفات مقید به مکان)، سکونت‌گاه‌های غیررسمی، حاشیه شهر و... به‌منظور تعظیم شعائر حسینی، ترویج فرهنگ وقف و اجرای نیات واقفین خیراندیش و همچنین ترویج روحیه مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه به اقشار کم برخوردار اجرایی شد.
 
وی افزود: با تلاش ستودنی همکاران استان‌ها و مشارکت‌های مردمی فقط در دهه محرم ، این طرح با محوریت 775 بقعه در سراسر کشور اجرایی شده و در همین راستا، تعداد 2,345,023 پرس غذای گرم، تعداد 295,115 سبد غذایی و تعداد 9,342,293 اقلام بهداشتی از محل عواید موقوفات و مشارکت‌های مردمی منطبق در بین مجاورین (بقاع متبرکه، موقوفات مقید به مکان)، سکونت‌گاه‌های غیررسمی، حاشیه شهر و.. توزیع شد.
 
مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: تنظیم و ابلاغ دستورالعمل طرح به استان‌ها در خصوص چگونگی اجرای طرح، احصاء منابع مالی نیات موقوفات منطبق با عزاداری سیدالشهدا(ع)، برگزاری نشست خبری، کنفرانس مطبوعاتی، جلسات ویدئو کنفرانس با مدیران کل استان‌ها، جلسات هم‌اندیشی با ستایشگران ملی اهل‌بیت(ع) و مبلغان مذهبی، توزیع 6000 کتیبه و.. ازجمله اقدامات در سطح ستاد سازمان بود در همین راستا، جلسات متعدد ستاد اجرای نیات واقفین در سطح سازمان و ادارات کل استان‌ها در دستور کار مدیران و کارشناسان قرار گرفت. 
 
وی همچنین تصریح کرد: بومی‌سازی دستورالعمل ابلاغی، تأمین منابع مالی موقوفات مرتبط با طرح، برگزاری جلسات متعدد با هیئت امناء بقاع متبرکه، مسئولین مراکز افق مشمول طرح، ادارات کل تبلیغات اسلامی، شورای هیئات مذهبی و دیگر نهادهای ذی‌ربط از دیگر اقدامات لازم در خصوص اجرای هرچه باشکوه‌تر برگزار کردم این طرح از سوی ادارات کل و ادارات تابعه اوقاف و امور خیریه مدنظر قرار گرفت. 
 
گفتنی است، مطابق اطلاعات و آمار اخذشده از سامانه جامع بانک اطلاعات و مدیریت موقوفات و اماکن متبرکه، بیش از 12,800 موقوفه دارای درآمد  و 26,683 نیت  مرتبط با  اقامه عزای حضرت سیدالشهدا (علیه‌السلام) احصا شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار