اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

پیام سازمان اوقاف و امور خیریه به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی

پیام سازمان اوقاف و امور خیریه به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی

سازمان اوقاف و امور خیریه در پیامی فرا رسیدن اربعین حسینی را به تمام عاشقان اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام تسلیت گفت و اعلام کرد با توجه به مقابله با شیوع ویروس کرونا امسال هزینه‌های مواکب اربعین حسینی صرف کمک‌های مؤمنانه و رزمایش مواسات خواهد شد.

 چهارشنبه 16 مهر 1399   68  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، در این پیام آمده است:

آن هنگام که روزهای گذشته از واقعه بزرگ عاشورا با عدد چهل تلاقی پیدا می‌کند موعدی عجیب؛ پر از معنا از راه  می‌رسد که کُنه و ذات این واقعه بیش‌ازپیش برای عشاق  دل‌سوخته  هویدا می‌شود و شور حسینی دگرباره با تجلی کامل خود رخ می‌نماید. 

گویا واقعه عاشورا نوری است از عالم بالا که تا وقتی چهل روز از آن نگذشته به طور کامل تجلی پیدا نمی‌کند. آری؛ اربعین حسینی روز پختگی عشاق است، روز درک وجود و زنده بودن شهداست، روز دل بریدن کامل است از هر چه غیر از خدای حسین، خدای کربلا، خدای نینوا...

چند سالی است که  مراسم راه‌پیمایی اربعین حسینی تبدیل به شاه‌بیت شعر امت اسلام و تفکر ناب اسلامی شده است و شور عجیب و بی‌مانند راهپیمایانش جهان را در بهت و حیرت فرو برده است. امسال اگرچه به دلیل شیوع ویروس کرونا خیلی از سالکان این راه پر از عشق بی‌تابی می‌کنند، اما  از راه دور به مولا و مقتدایشان درود می‌فرستند و آرزو می‌کنند تا سال آینده فارغ از تشویش و عسرت دوران شیوع کرونا در این مراسم عظیم حضور داشته باشند.

سازمان اوقاف و امور خیریه فرا رسیدن اربعین حسینی را به تمام عاشقان  اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام و سوگواران آن حضرت تسلیت می‌گوید و اعلام می کند با توجه به اینکه این سازمان هرساله با استفاده از ظرفیت موقوفات و بقاع متبرکه با برپایی بیش از صد موکب در داخل خاک ایران و عراق پذیرای خیل راهپیمایان بوده است، امسال هزینه‌های مواکب اربعین حسینی صرف کمک‌های مؤمنانه و رزمایش مواسات خواهد شد.

همچنین روز اربعین حسینی  زائران و عزاداران سیدالشهدا(ع) در امامزادگان واجب التعظیم حضور می یابند و با رعایت پروتکل های بهداشتی مورد تاکید ستاد ملی مبارزه با کرونا، همانند دهه اول محرم در فضاهای باز و صحن های امامزادگان اقدام به برپایی مراسم عزاداری خواهند کرد و در همین راستا صحن های بقاع متبرکه مفروش و مهیا برای حضور عزاداران خواهد شد.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار