اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

امام جمعه گرگان: وقف یک سنت مؤکد اسلامی است و انسان با وقف از تعلقات دنیا دل می کند

امام جمعه گرگان: وقف یک سنت مؤکد اسلامی است و انسان با وقف از تعلقات دنیا دل می کند

آیت الله نورمفیدی ابراز داشت: وقف یک سنت مؤکد اسلامی است و انسان با وقف از تعلقات دنیا دل می کند و مقداری از آن چیزی که دارد برای رضای خدا وقف می کند و این امر موجب خدمات اجتماعی می شود

 یک شنبه 20 مهر 1399   60  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان گلستان: آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان گرگان در نماز جمعه عبادی سیاسی جمعه ۱۸ مهر ماه اظهار کرد: امسال پیروان خاندان پیامبر (صلی الله علیه و آله وسلم) که در ایام اربعین از سراسر عالم به سوی کربلا می آمدند از این زیارت محروم بودند اما اهل عراق برنامه اربعین را با شکوه و عظمت برگزار کردند.
امام جمعه گرگان ادامه داد: در منطق تشیّع زیارت جایگاه ویژه ای دارد و بسیار حائز اهمیت است و حقیقت زیارت این است که خود را با پیشوا دین بسنجیم و از سیره معصومین(علیم السلام) الگو بگیریم.
آیت الله نورمفیدی به اهمیت زیارت امام حسین (علیه السلام) اشاره کرد و ابراز داشت: زیارت امام حسین(علیه السلام)خصوصیت خاصی دارد و نور الهی برای زائرانی که در کربلای معلی مشرف می شوند متجلی است.
نماینده ولی فقیه در گلستان تاکید کرد: دهه آخر ماه صفر به عنوان دهه وقف نامگذاری شده است و نخستین واقف در دین اسلام رسول مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله وسلم) بود
وی به نیت وقف تاکید کرد و ابراز داشت: وقف باید در راستای دین خدا و خدمت در راه خدا قرار گیرد.
وی بیان کرد: تلاش برای گسترش این فرهنگ موجب خیر و خدمات است و مومنان باید از مادیات دل کنده و برای رضای خدا اموال خود را وقف کنند.
امام جمعه گرگان گفت: گسترش این فرهنگ سبب خیر و خدمات است و وقف یک سنت جاریه بوده و افرادی که تمکن مالی دارند باید به آن توجه بیشتری کنند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار