اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

ولایت و امامت

طرح سلامت

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

امام جمعه گرگان: وقف یک سنت مؤکد اسلامی است و انسان با وقف از تعلقات دنیا دل می کند

امام جمعه گرگان: وقف یک سنت مؤکد اسلامی است و انسان با وقف از تعلقات دنیا دل می کند

آیت الله نورمفیدی ابراز داشت: وقف یک سنت مؤکد اسلامی است و انسان با وقف از تعلقات دنیا دل می کند و مقداری از آن چیزی که دارد برای رضای خدا وقف می کند و این امر موجب خدمات اجتماعی می شود

 یک شنبه 20 مهر 1399   207  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان گلستان: آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان گرگان در نماز جمعه عبادی سیاسی جمعه ۱۸ مهر ماه اظهار کرد: امسال پیروان خاندان پیامبر (صلی الله علیه و آله وسلم) که در ایام اربعین از سراسر عالم به سوی کربلا می آمدند از این زیارت محروم بودند اما اهل عراق برنامه اربعین را با شکوه و عظمت برگزار کردند.
امام جمعه گرگان ادامه داد: در منطق تشیّع زیارت جایگاه ویژه ای دارد و بسیار حائز اهمیت است و حقیقت زیارت این است که خود را با پیشوا دین بسنجیم و از سیره معصومین(علیم السلام) الگو بگیریم.
آیت الله نورمفیدی به اهمیت زیارت امام حسین (علیه السلام) اشاره کرد و ابراز داشت: زیارت امام حسین(علیه السلام)خصوصیت خاصی دارد و نور الهی برای زائرانی که در کربلای معلی مشرف می شوند متجلی است.
نماینده ولی فقیه در گلستان تاکید کرد: دهه آخر ماه صفر به عنوان دهه وقف نامگذاری شده است و نخستین واقف در دین اسلام رسول مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله وسلم) بود
وی به نیت وقف تاکید کرد و ابراز داشت: وقف باید در راستای دین خدا و خدمت در راه خدا قرار گیرد.
وی بیان کرد: تلاش برای گسترش این فرهنگ موجب خیر و خدمات است و مومنان باید از مادیات دل کنده و برای رضای خدا اموال خود را وقف کنند.
امام جمعه گرگان گفت: گسترش این فرهنگ سبب خیر و خدمات است و وقف یک سنت جاریه بوده و افرادی که تمکن مالی دارند باید به آن توجه بیشتری کنند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار