اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

۶ هزار بسته معیشتی در قالب طرح «شمیم حسینی» توزیع می‌شود/ اختصاص ۲۰ میلیارد ریال برای تهیه بسته‌های معیشتی

۶ هزار بسته معیشتی در قالب طرح «شمیم حسینی» توزیع می‌شود/ اختصاص ۲۰ میلیارد ریال برای تهیه بسته‌های معیشتی

مدیرکل اوقاف استان قم گفت: طرح شمیم حسینی در مراحل چهارم و پنجم و با اعتباری ۲۰ میلیارد ریالی با هدف توزیع ۶ هزار بسته معیشتی در بین نیازمندان اجرایی می‌شود.

 یک شنبه 20 مهر 1399   70  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری در آیین چهارمین مرحله رزمایش بزرگ مواسات و همدلی که با عنوان «شمیم حسینی» برگزار شد اظهار کرد: سعی شده حداکثر پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا در تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و برگزاری این مراسم رعایت شود.
وی افزود: در این مرحله ۳ هزار بسته معیشتی از محل عواید موقوفاتی با نیت کمک به نیازمندان، تهیه شده که با شناسایی مراکز افق و توسط عوامل اجرایی بقاع متبرکه در محلات مختلف شهر توزیع می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به طرح شمیم حسینی سال گذشته عنوان کرد: این طرح به همت سازمان اوقاف و با هدف پشتیبانی از هیئت‌های مذهبی در سال ۹۸ اجرایی شد ولی امسال به خاطر شیوع کرونا و عدم برگزاری مراسم مذهبی مانند گذشته، تغییراتی در طرح به وجود آمد به این ترتیب که کمک‌ها به سمت تهیه بسته‌های معیشتی و توزیع در بین نیازمندان سوق یابد زیرا به خاطر وضعیت امروز و همچنین شیوع کرونا، شرایط اقتصادی برخی خانواده‌ها مناسب نیست.
وی ادامه داد: مرحله نخست طرح مواسات و همدلی پیش از نوروز ۹۹ اجرایی شد، مرحله دوم همزمان با ماه رمضان بود و همزمان با عید غدیر خم و روزهای نخست ماه محرم هم مرحله سوم را شاهد بودیم.
اسکندری عنوان کرد: مرحله چهارم امروز اجرایی شده و مرحله پنجم هم در دهه وقف خواهد بود؛ در مجموع این دو مرحله ۶ هزار بسته معیشتی با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال از محل عواید موقوفات خاص و درآمد بقاع متبرکه تهیه شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه هیئت امنا، مدیران فرهنگی و اجرایی بقاع متبرکه با همراهی خدام آستان مقدس امامزادگان کار اصلی را در این زمینه انجام داده‌اند گفت: ادارات اوقاف کار نظارت و پشتیبانی برای توزیع بسته‌ها را بر عهده دارند.
وی تصریح کرد: طرح مواسات و همدلی تنها منحصر به توزیع بسته‌های معیشتی نیست، از محل عواید موقوفاتی که دارای نیت‌های مختلفی هستند، تامین دارو و درمان رایگان بیماران نیازمند، آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و مسائلی مانند اینها هم در دستور کار قرار دارد همچنین اشتغال‌زایی برای جوانان بیکار هم یکی دیگر از برنامه‌های اوقاف به شمار می‌رود که در این زمینه آموزش رایگان و تضمین خرید برای محصولات تولیدی مشاغل خانگی جزو برنامه‌های اصلی اوقاف و امور خیریه محسوب می‌شود.
اسکندری با بیان اینکه به زودی آموزش مرحله نخست با حضور ۴۰ نفر از افرادی که ثبت نام کرده‌اند آغاز می‌شود گفت: برنامه‌ریزی برای آموزش ۴۰۰ نفر تا پایان سال صورت گرفته است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم از همه خیرین و واقفان دعوت کرد در حوزه‌های مختلف و برای رفع نیازهای جامعه، با وقف اموالشان به خیل عظیم نیکوکاران در طول تاریخ بپیوندند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار