اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

شمیم خدمت

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

بهبود 50 فرآیند اداری سازمان اوقاف در سال گذشته/ 95 عنوان پایان‌نامه مرتبط با موضوع وقف طی 5 سال اخیر ثبت شده است

بهبود 50 فرآیند اداری سازمان اوقاف در سال گذشته/ 95 عنوان پایان‌نامه مرتبط با موضوع وقف طی 5 سال اخیر ثبت شده است

مدیرکل برنامه‌ریزی، نظارت و تحول سازمانی سازمان اوقاف از بهبود 50 فرآیند اداری این سازمان در سال 98 خبر داد و گفت: 95 عنوان پایان‌نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری با موضوعات وقف و بقاع متبرکه طی پنج سال اخیر ثبت شده است.

 جمعه 25 مهر 1399   230  0      

محمد مولایی؛ مدیرکل برنامه‌ریزی، نظارت و تحول سازمانی در گفت‌وگو با روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه درباره ثبت پایان‌نامه با موضوع مرتبط با وقف اظهار کرد: 95 عنوان پایان‌نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری با موضوعات وقف و بقاع متبرکه طی پنج سال اخیر ثبت شده است؛ از دانشجویانی که در این زمینه‌ها فعالیت کنند، حمایت‌های مختلفی نظیر حمایت مالی صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری هفت طرح پژوهشی را به درخواست معاونت‌ها و نیازی که آن‌ها به ما اعلام کرده‌اند، در دست اقدام داریم، افزود: طرح اولیه یا همان پروپوزال آن‌ها نیز از سوی دانشگاه‌ها به ما پیشنهاد می‌شود و بهترین طرح‌ها از بین آن‌ها، انتخاب خواهد شد؛ درحال حاضر در حوزه خیریه‌ها و ارائه الگوی خدمتی در سازمان اوقاف طرح‌های خوبی به دست ما رسیده است و مشغول بررسی آن هستیم.

مدیرکل برنامه‌ریزی، نظارت و تحول سازمانی با بیان اینکه حدود 200 عنوان موضوع را برای پایان‌نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری دانشجویان با موضوع وقف در نظر گرفتیم و به استان‌ها نیز ابلاغ کرده‌ایم، تصریح کرد: یک نسخه از پایان‌نامه‌های مرتبط با موضوعات وقف و بقاع متبرکه در سازمان اوقاف بایگانی می‌شود تا افراد دیگری که علاقه‌مند به کار پژوهشی در حوزه وقف هستند، بتوانند به این پایان‌نامه و رساله‌ها دسترسی پیدا کنند.

مولایی «بهبود فرآیندها و تحول اداری» را از مهمترین فعالیت‌های اداره کل برنامه‌ریزی، نظارت و تحول سازمانی عنوان کرد و گفت: طبیعی است که هر سازمان و نهادی که می‌خواهد خدماتش به ذی‌نفعان بهتر ارائه شود، به‌دنبال بهبود فرآیندها برود و ما نیز در سازمان اوقاف در تلاش هستیم، اگر روشی دچار خطا باشد، آن را اصلاح کنیم.

وی تاکید کرد: سال گذشته حدود 50 فرآیند سازمان اوقاف را به دلایل مختلف بهبود بخشیدیم و به نوعی کارهای اصلاحی را روی آن انجام دادیم؛ این کار هم با نظر تخصصی واحدها و بررسی‌های میدانی و حضور کارشناسان در واحدها انجام می‌شود.

مدیرکل برنامه‌ریزی، نظارت و تحول سازمانی افزود: ما در بهبود فرآیندها به‌دنبال انتخاب ساده‌ترین و سریع‌ترین روش هستیم تا امین‌ها، مردم و ذی‌نفعان بتوانند به‌راحتی خدمات خود را از سازمان اوقاف دریافت کنند؛ در همین راستا بحث «میز خدمت» نیز مطرح شد.

مولایی در پایان خاطرنشان کرد: تاکنون در سازمان اوقاف حدود 20 خدمت را شناسایی کردیم که این موارد شامل 86 زیرخدمت نیز است و برای همه آن‌ها شناسنامه طراحی شده، به‌طوریکه در حال حاضر سازمان اداری استخدامی دولت، سازمان اوقاف و امور خیریه را با 20 خدمتی که شناسایی و ثبت شده است، می‌شناسد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار