اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

140 میلیون نفربازدید از امامزادگان در هر سال/ «وقف‌های مشارکتی» باید براساس نیاز مردم ایجاد شود

140 میلیون نفربازدید از امامزادگان در هر سال/ «وقف‌های مشارکتی» باید براساس نیاز مردم ایجاد شود

مدیرکل امور فرهنگی سازمان اوقاف از 140 میلیون نفربازدید از امامزادگان در هر سال خبر داد و گفت: «وقف‌های مشارکتی» باید براساس نیاز مردم ایجاد شود.

 یک شنبه 27 مهر 1399   102  0      

حجت‌الاسلام سیدمحمدکاظم موسوی متقی؛ مدیرکل امور فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت‌وگو با روابط عمومی این سازمان ضمن تشریح برخی از فعالیت های دوسال اخیر این اداره کل ، اظهار کرد: این سازمان دو بُعد دارد که یک بُعد فرهنگی و بُعد دوم اجتماعی است، لذا اگر این دو بُعد از سازمان گرفته شود، سازمان به پایگاه اقتصادی تبدیل خواهد شد؛ فعالیت‌های فرهنگی لازمه احیای بقاع متبرکه است.

وی با اشاره به 140 میلیون نفر بازدید از امامزادگان در هر سال، افزود: این آمار کمی نیست، لذا مخاطب ما به‌طور گسترده وجود دارد و امامزادگان از یک جایگاه اجتماعی برخوردار هستند که می‌توانند نه‌تنها در زمینه‌های فرهنگی بلکه در سایر موضوعات نیز در جامعه تأثیرگذار باشند.

مدیرکل امور فرهنگی سازمان اوقاف تصریح کرد: یکی دیگر از کارهای ما در بقاع متبرکه توجه به سبک زندگی اسلامی است که در این زمینه نیز با آموزش 650 مربی در تلاشیم تا به زائران مشاوره‌هایی ارائه شود.

حجت‌الاسلام موسوی متقی ادامه داد: کلاس‌های سبک زندگی اسلامی در امامزادگان با سه گرایش، علاوه بر زائران برای مجاوران نیز برگزار می‌شده. مجاوران کسانی هستند که در اطراف بقاع زندگی می‌کنند و اولویت این کلاس‌ها نیز برای این افراد است.

وی درخصوص اهمیت ترویج «وقف‌های مشارکتی» گفت: «وقف‌های مشارکتی» نیز اقدام مهم و خوبی است که اخیراً به آن توجه شده است؛ در سال‌های گذشته سه پروژه وقف مشارکتی در استان مرکزی، فارس و تهران کلید خورد که خوشبختانه دو پروژه اول نهایی شد و به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل امور فرهنگی سازمان اوقاف در پایان خاطرنشان کرد: مهمترین نکته در «وقف مشارکتی» این است که پروژه‌ای باید انتخاب شود که امکان رسیدن به مرحله بهره‌برداری آن وجود داشته باشد و تأکید دیگر سازمان این است که «وقف‌های مشارکتی» براساس نیاز مردم ایجاد شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر