اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

«بقاع متبرکه» به ستادهای مقابله با حوادث غیرمترقبه تبدیل شده‌اند/ افزایش 5 برابری مراکز افق در سال جاری

«بقاع متبرکه» به ستادهای مقابله با حوادث غیرمترقبه تبدیل شده‌اند/ افزایش 5 برابری مراکز افق در سال جاری

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف از افزایش 5 برابری مراکز افق در سال جاری خبر داد و گفت: در حال حاضر هر بقعه متبرکه با انجام وظایف همه جانبه به میدان آمده و با جلب مشارکت‌های مردمی و استفاده از ظرفیت‌های مختلف تبدیل به ستادی برای مقابله با حوادث غیرمترقبه تبدیل شده است.

 یک شنبه 27 مهر 1399   54  0      

رضا معممی مقدم؛ مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف در گفت‌وگو با روابط عمومی این سازمان درباره فعالیت‌های مراکز افق در امامزادگان و بقاع متبرکه اظهار کرد: مهمترین وظایف این مراکز تقویت کارکردهای اجتماعی، فرهنگی و قرآنی بقاع متبرکه در راستای تبدیل امامزادگان و بقاع متبرکه به قطب فرهنگی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 200 مرکز افق در کشور فعال هستند که مقرر شده تا در سال جاری به یک هزار مرکز افزایش یابد، تصریح کرد: واحد اجتماعی در مراکز افق به‌منظور نقش‌آفرینی در بخش‌های مختلف ازجمله آسیب‌های اجتماعی و جنبه‌های پیشگیرانه آن راه‌اندازی شده است.

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم تا بسیج عمومی برای ارائه خدمات اجتماعی در بقاع متبرکه تقویت شود، گفت: واحد اجتماعی در بقاع متبرکه 44 خدمت براساس ظرفیت‌ها و مزیت نسبی خود ارائه می کند.

معممی مقدم با تاکید بر اینکه تعظیم شعائر باید زمینه‌ساز و بسترساز فعالیت‌های اجتماعی باشد، افزود: رفع مشکلات نیازمندان و کمک به آن‌ها در جهت تامین معاش یکی از مواردی است که می‌تواند در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر باشد؛ بر همین اساس موضوعات متنوع در حوزه «نیات واقفین» از جمله کمک به فقرا و نیازمندان، زنان سرپرست خانوار، ایتام و... می‌تواند گام موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی و سلامت جامعه ایفا کند.

وی با بیان اینکه نگاه ما به حوزه اجتماعی عمیق‌تر از مساعدت است و به‌دنبال ایجاد اشتغال پایدار و ظهور و بروز ظرفیت‌ها و ظرفیت‌سازی‌های جدید هستیم، تاکید کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه ظرفیت بی نظیری در حوزه مردمی در اختیار دارد که شاید در کمتر دستگاه و یا وزارتخانه‌ای شاهد چنین ظرفیتی باشیم و آن ظرفیت، آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه است.

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف با اشاره به نقش‌‍آفرینی بقاع متبرکه در حوادثی همچون سیل و شیوع ویروس کرونا، یادآور شد: هر بقعه متبرکه با انجام وظایف همه جانبه به میدان آمده و با جلب مشارکت‌های مردمی و استفاده از ظرفیت‌های گروه‌های جهادی اعم از خدام ثابت و افتخاری، روحانیون، مبلغین و جهادگران تبدیل به ستادی برای مقابله با حوادث غیرمترقبه شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار