اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

استاندار قم:  وقف به سمت نیازهای نوین جامعه سوق داده شود/   اعتلای فرهنگ وقف نیازمند روزآمدی

استاندار قم: وقف به سمت نیازهای نوین جامعه سوق داده شود/ اعتلای فرهنگ وقف نیازمند روزآمدی

استاندار قم گفت: کارنامه کاری اوقاف استان قم بسیار خوب است و در عین حال لازم است با برنامه‌ریزی دقیق، زمینه تحول و خدمات بیشتر از سوی این اداره کل فراهم شود.

 دوشنبه 28 مهر 1399   57  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان قم، بهرام سرمست در دیدار مدیرکل اوقاف استان قم اظهار کرد: اوقاف استان قم اقدامات بسیار خوبی داشته البته نیاز به برنامه‌ریزی برای تحول در این زمینه هم داریم.
وی افزود: موقوفات و بقاع متبرکه ظرفیت‌های عظیمی هستند که با مدیریت اداره کل اوقاف در حوزه‌های گوناگون اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند هر چند معتقدیم حداکثر ظرفیت‌ها در قم مغفول مانده‌اند.
استاندار قم با تاکید بر شکوفاتر کردن ظرفیت‌های وقف در قم گفت: سالانه بیش از 20 میلیون زائر و مسافر به قم مشرف می‌شوند که بخشی از آنها را زائران خارجی تشکیل می‌دهد، بر این اساس و با توجه به جاذبه‌های گردشگری مذهبی مشهور در قم همچون حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران، باید زمینه مناسبی را ایجاد کرد تا بقاع متبرکه امامزادگان هم جزو این جاذبه‌ها و با شهرت جهانی قلمداد شوند.
وی ادامه داد: وجود حوزه علمیه، حضور مراجع عظام تقلید و نوع فرهنگ مذهبی در قم، از دیگر ظرفیت‌هایی هستند که باید از آنها استفاده و برای به روزآوری فرهنگ وقف در راستای اعتلای آن استفاده کرد.
سرمست با بیان اینکه موقوفات جدید باید متناسب با نیازها و اقتضائات روز به ثبت برسند گفت: کارآمدی و روزآمدی دو عنصری هستند که باید در اولویت قرار بگیرند به طوری که وقف در زندگی روزمره مردم جریان یابد و جامعه از آثار و برکات این سنت حسنه نبوی بهره‌مند باشد.
نماینده عالی دولت در استان قم خاطرنشان کرد: اعتلای وقف در گرو روزآمد کردن آن است و این امر جز با فرهنگ‌سازی و ترویج نیت‌های جدید میسر نخواهد شد.
وی خواستار توسعه وقف برای توسعه علم و حمایت از دانشمندان شد و افزود: پشتیبانی از گسترش فناوری‌های نوین، توسعه بهداشت عمومی و درمان تخصصی و حمایت از آسیب‌دیدگان بحران‌هایی مانند سیل، زلزله و شیوع بیماری از جمله نیازها روز هستند که باید توجه خیرین و واقفان را به اینگونه مسائل سوق داد.
سرمست  گفت: از مدیرکل اوقاف استان می‌خواهم با برنامه‌های تحول‌آفرین، طرحی روزآمد و پویا را برای فعالیت بهتر و بیشتر مجموعه اوقاف رقم بزند.
استاندار قم با تاکید بر هم افزایی میان دستگاه‌های اجرایی و خدمت‌رسان تصریح کرد: تلاش در راستای افزایش رضایتمندی مردم امری ضروری است بنابراین نباید شاهد تشتت و اختلاف میان دستگاه‌ها باشیم.
وی ادامه داد: همواره بر این مسئله تاکید داشته‌ام و از مدیران ارشد ادارات و نهادها می‌خواهم با برگزاری جلسات منظم، پیگیر مسائل و چالش‌ها باشند، هر جا هم لازم باشد شخصا ورود می‌کنم و تلاش خواهم کرد هماهنگی لازم را به وجود آورم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار