اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

تفاهم‌نامه سازمان اوقاف با 5 دستگاه برای رفع موانع ثبت سند مالکیت موقوفات/ 640 موقوفه در سال 98 شناسایی شد

تفاهم‌نامه سازمان اوقاف با 5 دستگاه برای رفع موانع ثبت سند مالکیت موقوفات/ 640 موقوفه در سال 98 شناسایی شد

مدیرکل اسناد و ثبتی سازمان اوقاف از تفاهم‌نامه این سازمان با پنج دستگاه‌ها و نهاد برای رفع موانع ثبت سند مالکیت موقوفات خبر داد و گفت: در بحث شناسایی موقوفات مجهول در سال گذشته 640 موقوفه را شناسایی کردیم.

 دوشنبه 28 مهر 1399   110  0      

مجتبی باقرزاده؛ مدیرکل اسناد و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت‌وگو با روابط عمومی این سازمان درباره شناسایی موقوفات مجهول در سال گذشته اظهار کرد: در بحث شناسایی موقوفات مجهول در سال گذشته 640 موقوفه را شناسایی کردیم و پیگیر این هستیم که این شناسایی‌ها و راستی‌آزمایی‌ها به نتیجه برسد و به سامانه جامع ما اضافه شود.
 
وی تصریح کرد: در سال گذشته 110 وقف‌نامه را برای مرمت به سازمان اسناد ملی ارسال کردیم که با پایان کار این موارد، مرمت 100 وقف‌نامه دیگر نیز در دستور کار قرار می‌گیرد؛ البته این اقدام بستگی به بودجه اختصاص یافته نیز دارد که اگر اعتبار کافی وجود داشته باشد، تعداد بیشتری را برای مرمت درنظر گرفته و به سازمان اسناد ملی ارسال می‌کنیم.
 
مدیرکل اسناد و ثبتی سازمان اوقاف درخصوص انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف برای رفع موانع ثبت سند مالکیت موقوفات گفت: ما در حوزه‌هایی که موانع ثبت سند مالکیت را از میان برمی‌دارد، تفاهم‌نامه با سازمان‌های مختلف داریم که درحال حاضر پنج تفاهم‌نامه با دستگاه‌ها و نهادهای مختلف را به مرحله اجرا رسانده‌ایم.
باقرزاده با اشاره به اینکه ما تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا تمام موانع در زمینه ثبت سند مالکیت موقوفات از میان برداشته شود، افزود: نخستین و مهمترین از این تفاهم‌نامه‌ها، تفاهم‌نامه با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است؛ تفاهم‌نامه‌های بعدی ما نیز با منابع طبیعی، امور اراضی، بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان است.
 
وی در پایان یادآور شد: ازسال گذشته تاکنون تعداد ۱۲ هزار و ۴۱۰ جلد سندمالکیت برای موقوفات اخذ شده که شامل۱۰۱ هزار رقبه ملکی می شود . بر همین اساس تعداد ۴هزار و ۹۶۷ جلد سند مالکیت با ۲۴هزار و ۵۰۰ رقبه وقفی در سال جاری تثبیت مالکیت شده است که تمام تلاش ما این است که  مردم عزیز کشورمان بر اساس نیات واقفان از عواید این موقوفات بهره مند شوند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار