اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

تعامل سازنده سازمان اوقاف با قوه قضاییه و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

تعامل سازنده سازمان اوقاف با قوه قضاییه و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

معاون اوقافی، حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفتگویی از تعامل سازنده سازمان اوقاف با قوه قضاییه و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خبر د اد و گفت:سال گذشته حدود 640 موقوفه در کشور شناسایی شد.

 دوشنبه 28 مهر 1399   141  0      

حجت‌الاسلام  والمسلمین امرالله حسنی‌نیا؛ معاون حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف در گفت‌وگویی درباره آخرین آمار شناسایی موقوفات اظهار کرد: بخشی از فرآیند شناسایی موقوفات وابسته به اسناد مخفی در ادارات ثبت است که کارهای مربوطه انجام می‌شود و سال گذشته حدود 640 موقوفه در کشور شناسایی شد.
 
وی افزود: براساس اسناد و مدارکی که در اداره ثبت داریم، چیزی حدود 90 درصد موقوفاتی که پلاک آنها در این اداره موجود است، شناسایی و به ثبت رسیده است، اما همان‌طور که مستحضر هستید دامنه وقف باز است و بعضاً مردم زمینی را وقف می‌کنند و اصلاً به‌ سازمان اوقاف نیز مراجعه نمی‌کنند و بعد از مدتی نیز از دنیا می‌روند و ورثه مالک اصلی، به‌دنبال کارهای اداری می‌روند و ما در این زمینه نیز کارهای خوبی را انجام داده‌ایم که مربوط به همان ارائه آگهی و  غیره است.
 
معاون حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف تصریح کرد: در سال گذشته همایشی را با حضور تمامی قضاتی که درگیر پرونده‌های وقفی هستند، برگزار کردیم که اتفاقاً نتایج خوبی را نیز در پی داشت و همین موضوع موجب وحدت رویه نیز شد و از طرفی مسائلی درباره حقوق وقفی در همایش مطرح و به بحث و گفتگو گذاشته شد.
 
وی درخصوص اهمیت توافق بین سازمان اوقاف و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: درحال حاضر حدود 50 درصد از املاک وقفی هنوز سندی ندارند، لذا انعقاد این تفاهم‌نامه با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، حرکت مثبتی در زمینه اخذ سند بود که می‌توان به‌عنوان تحول از آن یاد کرد و همکاران هر ماه گزارش می‌گیرند که روند اخذ سند چگونه پیش رفته است و این اقدام به‌طور ویژه درحال انجام است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار