اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

شمیم خدمت

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

حضور طلاب مسلط به زبان‌های خارجی برای معرفی بقاع متبرکه به گردشگران /راه‌اندازی هزار نیروگاه خورشیدی در امامزادگان تا پایان سال

حضور طلاب مسلط به زبان‌های خارجی برای معرفی بقاع متبرکه به گردشگران /راه‌اندازی هزار نیروگاه خورشیدی در امامزادگان تا پایان سال

گفتگو با حجت‌الاسلام محمد نوروزپور مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف

 شنبه 3 آبان 1399   380  0      

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف با اشاره به حضور طلاب مسلط به زبان‌های دیگر برای معرفی بقاع متبرکه به گردشگران خارجی، گفت: تاکنون بیش از 150 نیروگاه در امامزادگان و بقاع متبرکه راه‌اندازی شده است و برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا تعداد نیروگاه‌ها تا پایان سال جاری به بیش از یک هزار عدد برسد.

حجت‌الاسلام محمد نوروزپور؛ مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت‌وگو با روابط عمومی این سازمان درباره نقش اماکن مذهبی در فعالیت‌های دانش‌بنیان و اقتصادی اظهار کرد: راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی در امامزادگان از اقداماتی بوده است که در زمینه مشارکت اماکن مذهبی در فعالیت‌های دانش‌بنیان صورت گرفته و تاکنون بیش از 150 نیروگاه در بقاع متبرکه راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا تعداد نیروگاه‌ها تا پایان سال جاری به بیش از یک هزار عدد برسد؛ این نیروگاه‌ها علاوه بر تولید برق، در ایجاد درآمد مالی پایدار برای امامزاده‌ها نیز مفید هستند، چراکه بسیاری از امامزادگان ما درحال حاضر فاقد درآمد هستند.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف یادآور شد: وضعیت در حال حاضر به‌گونه‌ای است که از بیش 8 هزار بقعه متبرکه در کشورمان، حدود 5 هزار بقعه فاقد درآمد هستند، بنابراین به‌دنبال این هستیم تا تمام امامزادگان و بقاع متبرکه به درآمد پایداری دست پیدا کنند و از آنجا که درآمد حاصل از نیروگاه‌ها تضمینی است، به بهترین نحو ممکن می‌توان در این زمینه برنامه‌ریزی کرد.

حجت‌الاسلام نوروزپور در خصوص موضوع جذب توریست گفت: بقاع متبرکه و امامزادگان به‌عنوان مقصد گردشگری معرفی می‌شوند تا از این طریق نیز درآمدزایی خوبی را داشته باشیم؛ برای مثال درحال حاضر مسجد نصیرالملک در شیراز و امامزاده جعفر (ع) در یزد به‌عنوان مقصد گردشگری معرفی شده‌اند؛ نکته مهم این است که در این اماکن از طلابی که به چند زبان مسلط هستند استفاده شده تا بقاع متبرکه به‌خوبی به گردشگران خارجی معرفی و به سوالات مختلف آنها درباره اسلام پاسخ داده شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های عمرانی در بقاع متبرکه، افزود: کارهای مرمت و عمرانی بقاع متبرکه نیز به‌طور جدی دنبال شده است، به‌طوریکه در سال جاری بیش از 2 هزار و 500 بقعه مورد مرمت و بازسازی قرار گرفتند و کارهای 600 بقعه نیز درحال انجام است.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات ما ارائه برنامه و بودجه مشخص برای هر بقعه متبرکه است، به‌طوریکه در حال حاضر بقاع برنامه محور شده‌اند و اقدامات در زمینه‌های قرآنی، عمرانی، فرهنگی و اجتماعی و .... مشخص شده است؛ از طرفی برای تدوین برنامه، از اعضای هیئت امنای بقاع نیز پیشنهاد می‌گیریم، چراکه آنها با مسائل بقعه خود بیشتر آشنا هستند.

حجت‌الاسلام نوروزپور در خصوص اختصاص شماره کارت‌هایی به هر بقعه متبرکه خاطرنشان کرد: اختصاص چهار عدد شماره کارت برای هر بقعه متبرکه در سال جاری از دیگر اقدامات نوین بود تا مردم بتوانند کمک‌های خود را به این شماره کارت‌ها واریز کنند؛ با این کار، افرادی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند نیز می‌توانند درصورت تمایل به بقاع متبرکه کمک کنند؛ درحال حاضر 20 هزار شماره کارت در اختیار ما قرا گرفته است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار