اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

خاموشی: وظیفه‌مهم امروز‌سازمان اوقاف خدمت‌رسانی‌به‌مردم‌است/افتتاح‌بزرگترین‌نیروگاه‌برق‌خورشیدی در ازنا

خاموشی: وظیفه‌مهم امروز‌سازمان اوقاف خدمت‌رسانی‌به‌مردم‌است/افتتاح‌بزرگترین‌نیروگاه‌برق‌خورشیدی در ازنا

بزرگترین نیروگاه برق خورشیدی ۱۰۰ کیلو واتی در امامزادگان زید و قاسم (ع) ازنا همزمان با دهه وقف با حضور جمعی از مسئولان استان لرستان و ارتباط تصویری با حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی خاموشی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افتتاح شد.

 شنبه 3 آبان 1399   86  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان لرستان، حجت‌الاسلام‌ «سید مهدی خاموشی» در سخنانی در این مراسم گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه برای خودش وظیفه مهمی قائل است که آن وظیفه خدمت‌رسانی به مردم است.
وی ادامه داد: این خدمت‌رسانی به مردم وجهه‌های مختلفی دارد. یکی از این وجهه‌ها این است که ما بتوانیم هزینه‌های کشور را کم کنیم و درآمدها را افزایش بدهیم. تلاش ما بر این است که بهره‌وری را در موقوفات بیشتر کنیم تا نفع آن به مردم برسد.
خاموشی افزود: انرژی سبز یا انرژی پاک یا انرژی خورشیدی یک موهبت است که خداوند متعال به ایران اسلامی هبه کرده است. در اروپا حدود ۱۰۰ الی ۱۲۰ روز بیش و کم در سال آفتاب دارند در حالی‌ که  ما در کشورمان قریب ۳۰۰ روز آفتاب داریم. 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد: آفتاب انرژی بسیار پرقدرت و ارزانی در اختیار ما قرار می‌دهد. در سازمان اوقاف و امور خیریه یک اندیشه خوبی شکل گرفته که به چند سال گذشته برمی‌گردد که  بر اساس آن در بقاع متبرکه‌ای که زمینه لازم را دارند نیروگاه برق خورشیدی با همکاری وزارت محترم نیرو و دیگر دست‌اندرکاران تأسیس می‌شود.
خاموشی تصریح کرد: امروز حدود بیش از ۵۰۰ مرکز در بقاع متبرکه ایجاد شده که یا زیر بار رفته‌اند یا در حال تجهیزند . این انرژی بسیار ارزان و به‌ صرفه است و امیدواریم به موقوفات و مردم و جریان تولید انرژی در کشور کمک کند.
وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از دست‌اندرکاران تأسیس این نیروگاه گفت: سازمان اوقاف این افتخار را دارد که بتواند از دانش موجود در کشور استفاده وافر را ببرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار