اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

نعمت جوانی، نعمت مادر نسبت به سایر نعمت‌هاست/ موفقیت علمی می‌تواند الگویی برای بهره‌مندی در سایرعرصه‌ها شود

نعمت جوانی، نعمت مادر نسبت به سایر نعمت‌هاست/ موفقیت علمی می‌تواند الگویی برای بهره‌مندی در سایرعرصه‌ها شود

نماینده ولی‌فقیه در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان همایش ملی دانش‌آموزی پنجاه و هشتمین سال اهدای جایزه بنیاد فرهنگی البرز نعمت جوانی را نعمت مادر نسبت به سایر نعمت‌ها دانست و خطاب به دانش‌آموزان برگزیده گفت: موفقیت علمی می‌تواند الگویی برای بهره‌مندی در سایرعرصه‌ها شود.

 سه شنبه 6 آبان 1399   92  0      

به گزارش  روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه همایش ملی دانش‌آموزی پنجاه و هشتمین سال اهدای جایزه بنیاد فرهنگی البرز با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی خاموشی، نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجواد حاج‌ علی‌اکبری نماینده ولی‌فقیه در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان صبح امروز به‌صورت ویدئوکنفرانس و ارتباط تصویری هم‌زمان در تهران و ۲۰ مرکز استان برگزار شد.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری طی سخنانی در این مراسم دانش‌آموزان برگزیده این همایش را خطاب قرار داد و گفت: موفقیت کنونی شما تجربه مغتنم و قیمتی است که حاصل جمع انتخاب و هدف‌گذاری صحیح و برنامه‌ریزی مناسب و تلاش و مجاهدت و منهای تنبلی و سستی و غرور و ضرب در توکل و توسل به خداوند است. این موفقیت می‌تواند با همت مضاعف حفظ، تکرار و تکثیر شود و ارتقا پیدا کند.
 
وی ادامه داد: این موفقیت علمی می‌تواند در عرصه‌های دیگری مانند اخلاق، تندرستی و فعالیت‌های اجتماعی تکثیر شود و الگویی برای بهره‌مندی در سایر عرصه‌ها شود، اما یک خطر بسیار بزرگ کسی را در مسیر موفقیت است تهدید می‌کند و آن غرور و خودشیفتگی است.
 
حاج علی‌اکبری افزود: خوددشیفتگی در کنارهر موفقیتی قرار‌ گیرد انسان را دچار سقوط می‌کند. غرور نتیجه درشت‌نمایی است، لذا درست‌نمایی و به اندازه دیدن انسان را رشد و از سقوط نجات می‌دهد. انسان باید تمرین کند خود مشوق خود باشد و نیز بتواند خود را تنبیه کند، همان‌طور که امام رضا(ع) می‌فرماید: «اَلْمُؤْمِنُ اَلَّذِی إِذَا اَحْسَنَ اِسْتَبْشَرَ وَ إِذَا اَسَاءَ اِسْتَغْفَرَ؛» مؤمن کسی است که چون نیکی کند شاد شود و چون بدی کند استغفار نماید. 
 
وی همچنین تصریح کرد: با داشتن نعمت جوانی فرد می‌تواند به همه آرزوهایی که دارد برسد، نعمت جوانی، نعمت مادر نسبت به سایر نعمت‌هاست و البته ماندگار نبوده و زود از دست می‌رود. شما می‌توانید با داشتن جوانی به آرزوهای بزرگ علمی، معنوی، اجتماعی و ... دست پیدا کنید. قدر جوانی را برای برقراری ارتباطی نزدیک و دوستانه و شیرین با خالق بدانید. 
 
نماینده ولی‌فقیه در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: تجربه شیرین ارتباط با اولیای خدا و انسان‌های کامل و بزرگان و عالمان، تجربه‌های خاص دوران جوانی است. خطری که جوان را در اینجا تهدید می‌کند این است که انسان دچار غفلت نسبت به خود شود و مواظبت از فکر و دل‌ نداشته باشد. شیطان و شیاطین جوانان را طواف می‌کنند تا یک جایی از طریق ورودی‌های وجود او که چشم و گوش‌ اوست در فکر او رخنه کند.
 
وی با تأکید بر اینکه احسان به پدر و مادر و خضوع و‌ خشوع و خاکسار بودن در برابر آنها و نیز رعایت ادب علمی از راه‌های میان‌بر برای مقابله با این خطرات است، گفت: داشتن روحیه انقلابی نیز در این مسیر بسیار کمک‌کننده است. روحیه انقلابی یعنی موفقیت‌های شخصی خود را مقدمه و پایه برای موفقیت‌های ملی و جهانی و‌ بزرگ قرار دهید و اسیر هدف‌های شخصی نشوید و به خیر برای بشر فکر کنید و در واقع آرزوهای خود را به خواسته‌های الهی گره بزنید.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار