اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

مسابقات بین المللی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

تفاهم‌نامه سازمان اوقاف و وزارت میراث فرهنگی /ایجاد فرصت شغلی و رونق اقتصادی به منظور حفظ و پایداری موقوفات

تفاهم‌نامه سازمان اوقاف و وزارت میراث فرهنگی /ایجاد فرصت شغلی و رونق اقتصادی به منظور حفظ و پایداری موقوفات

مدیرکل نظارت فنی بر موقوفات و اماکن مذهبی سازمان اوقاف از از انعقاد تفاهم‌نامه بین سازمان اوقاف و وزارت میراث فرهنگی خبر داد و گفت: ایجاد فرصت شغلی و رونق اقتصادی، در حفظ و پایداری موقوفات موثر خواهد.

 یک شنبه 2 آذر 1399   209  0      

محمدجواد ابوالحسینی؛ مدیرکل نظارت فنی بر موقوفات و اماکن مذهبی در گفت‌وگو با روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه درباره فعالیت‌های عمرانی در بقاع متبرکه اظهار کرد: شاهد حرکتی رو به جلو در پروژه‌های عمرانی بقاع متبرکه هستیم؛ سال ۹۸ در ۹۳۳ بقعه متبرکه فعالیت عمرانی انجام شده و براساس پیش‌بینی‌ها، در سال جاری شاهد رشد ۲۰ درصدی در اجرای پروژه‌ها خواهیم بود.

وی تاکید کرد: بر پایه اهداف عالی سازمان اوقاف مبنی بر احیای موقوفات، فعالیت‌های عمرانی و نظارت فنی را به‌صورت مشخص مدنظر قرار داده‌ایم، لذا اقداماتی در راستای حفظ موقوفات نظیر بازسازی، مقاوم‌سازی و نگهداری بناهای موجود و .... در دست انجام است.

مدیرکل نظارت فنی بر موقوفات و اماکن مذهبی سازمان اوقاف با بیان اینکه در راستای درآمدزا کردن موقوفات و بقاع متبرکه به بحث سرمایه‌گذاری در این اماکن بیشتر از گذشته توجه شده است، افزود: بخش عمده این سرمایه‌گذاری را پروژه‌های عمرانی با کاربری‌های متفاوت تشکیل می‌دهند؛ این کار علاوه بر ایجاد فرصت شغلی و رونق اقتصادی، در حفظ و پایداری موقوفات موثر خواهد بود.

ابوالحسینی با تاکید بر اینکه بقاع متبرکه جزو اماکن زیارتی و فرهنگی هستند که نقش بسیار مهم و ارزنده‌ای در ارتقای بحث اخلاقی جامعه دارند، تصریح کرد: بر همین اساس اولویت اصلی سازمان ایجاد زیرساخت‌های مناسب با رویکرد فرهنگی، خدماتی و رفاهی بوده است.

وی ادامه داد: ما معتقدیم کارهای خوبی می‌توانیم در حوزه زائرسراها و فضاهایی که جنبه تاریخی دارند، انجام داد و از این طریق به موضوع درآمدزایی نیز توجه کنیم.

مدیرکل نظارت فنی بر موقوفات و اماکن مذهبی درباره تاثیر تحولات مدیریتی طی سال‌های اخیر در سازمان اوقاف بر ارتقای اقتصاد موقوفات گفت: با توجه به برنامه‌های کلان سازمانی، ارتقای اقتصاد موقوفات مشهود است؛ سرمایه‌گذاری‌ها عمدتاً با مشارکت سازمان اوقاف و بخش خصوصی انجام شده که نقش اساسی در تحقق شعار سال که همان جهش تولید است، خواهد داشت.

ابوالحسینی از انعقاد تفاهم‌نامه بین سازمان اوقاف و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خبر داد و خاطرنشان کرد: کمیته‌های مشترک بین دو دستگاه، موارد اختلافی در خصوص مرمت و بازسازی بقاع متبرکه و اماکن مذهبی و نحوه گسترش و توسعه فضاهای را بررسی کرده و موارد اختلافی را حل و فصل می‌کنند.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر