اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

برگزاری جلسه پیگیری طرح شهید سلیمانی/  توزیع یک میلیون و دویست و پنج هزار بسته معیشتی از اول سال جاری تا کنون

برگزاری جلسه پیگیری طرح شهید سلیمانی/ توزیع یک میلیون و دویست و پنج هزار بسته معیشتی از اول سال جاری تا کنون

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکتهای سازمان اوقاف و امورخیریه در حاشیه جلسه پیگیری اجرای طرح بزرگ شهید سلیمانی گفت: از ابتدای سال تاکنون ۷ مرحله کمک های مومنانه بالغ بر یک میلیون و دویست و پنج هزار سبد غذایی به ارزش ۳۱۳ ملیارد تومان توسط سازمان اوقاف تهیه و توزیع شده است.

 یک شنبه 9 آذر 1399   256  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، رضا معممی مقدم مدیرکل امور اجتماعی و مشارکتهای این سازمان در حاشیه این نشست، گفت: با توجه به شیوع موج سوم کرونا و افزایش آسیب های اقتصادی ناشی از تعطیلی ها و در راستای حمایت از افراد کم برخوردار، طرح شهید سلیمانی ابلاغ  شده است.

وی افزود: در این طرح، تهیه و توزیع 220 هزار سبد غذایی، لباس گرم، وسایل گرمایشی، کمک به بیمارستان ها و نقاهتگاه‌ها و همچنین فراهم کردن اماکنی جهت قرنطینه و درمان بیماران کرونایی مد نظر قرار گرفته شده است.

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکتهای سازمن اوقاف خاطرنشان کرد: جهت اجرای این طرح که حد فاصل هفته بسیج تا سالروز شهادت سردار دلها، حاج قاسم سلیمانی، اجرا می شود، جلسه ای با حضور ریاست سازمان و معاون فرهنگی و اجتماعی و مدیران کل این معاونت و همچنین مدیران کل و معاونین فرهنگی اجتماعی استان ها، در سالن جلسات برگزار شد.

وی با اشاره به برگزاری این جلسه به صورت ویدئوکنفرانس افزود: در این جلسه که به صورت ارتباط زنده صوتی تصویری برگزار شد ، ابتدا حجت الاسلام و المسلین غلامرضا عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اعلام کرد از ابتدای سال تاکنون ۷ مرحله کمک های مومنانه بالغ بر ۱میلیون و دویست و پنج هزار سبد غذایی به ارزش ۳۱۳ ملیارد تومان  تهیه و توزیع شده است که ۳۰ درصد منابع از محل موقوفات مرتبط و ۷۰ درصد از طریق مشارکتهای مردمی به ویژه متولیان موقوفات غیر متصرفی بوده است از مجموع 31 استان، 30 استان به تشریح اقدامات صورت گرفته و برنامه های پیش روی خود پرداختند.

معممی مقدم با بیان اینکه خوشبختانه امروز دغدغه کمک به محرومان و ارائه خدمات اجتماعی از سوی بقاع متبرکه به مردم بیش از گذشته است، افزود: مراکز افق بقاع متبرکه سراسر کشور به صورت فعال و جهادی برای اجرای هرچه بهتر و در خور شٲن نام سردار عزیزمان کمر همت بسته اند و طبق برآوردهایی که از این جلسه شد، انتظار می رود بیش از آنچه مصوب شده خدمت ارائه و محقق شود.

مدیر کل امور اجتماعی و مشارکتها در پایان خاطر نشان کرد: ریاست  سازمان پس از استماع گزارشات و نقطه نظرات مدیران کل و معاون فرهنگی و اجتماعی، نکات مهمی را متذکر شدند که  می توان به مواردی همچون لزوم توجه به معیشت مجاورین بقاع ، تسویه حساب دفتری ارزاق افراد کم بر خوردار، توزیع غذای گرم در شب و روز شهادت سردار سلیمانی و اولویت دادن به انجام کارهای زمین مانده در خصوص مقابله با کرونا، اشاره کرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار