اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

تفاهم‌نامه سازمان اوقاف با شرکت ملی پست درزمینهٔ تثبیت موقعیت و کددار شدن موقوفات

تفاهم‌نامه سازمان اوقاف با شرکت ملی پست درزمینهٔ تثبیت موقعیت و کددار شدن موقوفات

مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با موضوع GIS میان سازمان اوقاف و امور خیریه با شرکت ملی پست کشور پیش از ظهر امروز با حضور رؤسا و جمعی از مسئولان این دو دستگاه برگزار شد.

 چهارشنبه 26 آذر 1399   419  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، رمضان‌علی سبحانی‌فر معاون وزیر ارتباطات رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست ایران در این مراسم ضمن تقدیر از برنامه‌های دکتر خاموشی در سازمان اوقاف گفت: این کاری که ما با سازمان اوقاف آغاز کرده‌ایم  کاری بسیار بزرگ برای استفاده و بهره‌مندی از سرمایه اوقاف است.
 
وی ادامه داد: توسعه همکاری اوقاف با پست به‌ویژه در بحث شناسایی، استخراج و اختصاص کد‌پستی املاک، نقش مهمی در ساماندهی و افزایش بهره‌وری این بخش از سرمایه‌ها دارد.
 
وی همچنین به برخی مزایا و تحولات ناشی از پیاده‌سازی پروژه ملی جی‌نف پرداخت و تصریح کرد: بهره‌برداری از بانک‌های اطلاعاتی جی‌نف، گامی مؤثر در راستای ارتقا سلامت اداری به شمار می‌آید.
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه  نیز در این مراسم، در سخنانی گفت: سازمان اوقاف سه گزاره اصلی دارد؛ حفظ موقوفات، افزایش منافع موقوفات و اجرای نیت واقف.ما درزمینهٔ حفظ موقوفات احتیاج به استانداردسازی  موارد ثبتی، نقشه ، کد پستی و مسائلی از این قبیل داریم.
 
وی ادامه داد: اسناد وقفی در طول تاریخ اسناد خوبی بوده‌اند و باید این اسناد را حفظ کنیم. این تفاهم‌نامه درزمینهٔ رفع اختلافات و منازعات هم بسیار مؤثر خواهد بود. موقوفه‌ای که کد دار است و حد مکانی آن کاملاً مشخص است دیگر قابل‌تصرف برای غیر نخواهد بود.  
 
خاموشی همچنین این تفاهم‌نامه و ادامه همکاری دو دستگاه را درزمینهٔ  پایین آمدن هزینه‌های وقف و سرعت بخشیدن به خدمات‌دهی توسط اوقاف مهم و مؤثر ارزیابی کرد. 
 
گفتنی است مواردی همچون انطباق و ارائه اطلاعات نشانی مکان محور اماکن مورد درخواست  سازمان اوقاف و ارائه اطلاعات پایه کدپستی ده‌رقمی به‌صورت وب‌سرویس جهت استعلام و تائید نشانی مکان ازجمله موضوعات این تفاهم‌نامه است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار