اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

ولایت و امامت

طرح سلامت

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

ساخت 50 هزار واحد مسکونی در اراضی موقوفه/سهم وقف در توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان افزایش می‌یابد

ساخت 50 هزار واحد مسکونی در اراضی موقوفه/سهم وقف در توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان افزایش می‌یابد

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در حاشیه بازدید از موقوفات ساوه از تفاهم‌نامه‌ این سازمان با وزارت راه و شهرسازی خبر داد و گفت : سازمان اوقاف متعهد شده که 50 هزار واحد مسکونی در اراضی موقوفه احداث و به افراد واجد شرایط در طرح اقدام ملی مسکن تحویل دهد.

 یک شنبه 30 آذر 1399   496  0      به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه،
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی در جریان بازدید از موقوفات ساوه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: وقف باید منافع عمومی و اجتماعی در خور خود داشته باشد تا بتوان سنت حسنه وقف را به صورت صحیح در جامعه جاری و ساری کرد.

وی بیان کرد: یکی از کارهای عمده‌ای که در حوزه وقف می‌توان برای آن اهداف توسعه‌ای تعریف و اجرایی و به جامعه خدمت‌رسانی کرد موضوع رسیدگی به وضعیت و نوع فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان است.

وی ادامه داد: نحوه فعالیت در شرکت‌های دانش‌بنیان به این صورت است که از ایده به نمونه‌سازی سوق پیدا می‌کنند و از نمونه‌سازی به تکثیر تولیدات خود می‌پردازند، این شرکت ها در مرحله تجاری‌سازی نیازمند حمایت هستند و وقف سعی می‌کند که در این مقطع که زمان تولید انبوه و تجاری‌سازی است به کمک شرکت‌های دانش بنیان بشتابد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: سازمان اوقاف به دنبال مشارکت در این حوزه است تا سهم وقف در فعالیت شرکت‌های دانش بنیان دیده شود و نقش موقوفات در این عرصه متجلی شود.

وی به نمونه‌ای از مشارکت سازمان اوقاف در این حوزه اشاره کرد و افزود: سازمان اوقاف با مشارکت شرکت‌های دانش بنیان در حوزه تولیداتی نظیر موتورسیکلت‌های برقی، تجهیزات پزشکی، ایمپلنت‌های استخوانی، دندانی، انرژی‌های نوپدید، زنجیره‌های تولید غذایی و ... ورود پیدا کرده و استقبال خوبی از گرایش شرکت‌های دانش بنیان به سمت اوقاف دیده می‌شود.

خاموشی تاکیدکرد: در آینده نه چندان دور سهم وقف در توسعه دانش افزایش خواهد یافت و امیدواریم منویات رهبری در این حوزه را که ورود وقف در حوزه‌های جدید است تحقق بخشیم تا کارکرد وقف در عرصه‌های گوناگون محقق و توسعه یابد.

وی تصریح کرد: مشارکت مردم در حوزه‌های گوناگون منجر به تقویت انگیره مردم برای عمل به نیات در موقوفات جدید خواهد شد و هر چه قدر مشارکت عمومی بیشتر شود کارکرد سنت حسنه وقف بیشتر در جامعه نمایان خواهد شد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در خصوص برخی مشکلات اراضی موقوفه برای ساخت مسکن در ساوه گفت: در طرح ملی مسکن تفاهم نامه‌ای به امضای سازمان اوقاف و وزارت راه و شهرسازی رسیده است و در استان مرکزی چند نقطه جانمایی شده است که بیش از هفت هزار واحد مسکونی فقط در شهر اراک برای احداث مسکن واگذار شده و در شهرستان ساوه نیز مشکلات مربوطه بررسی و احداث مسکن در اراضی واگذار شده از سوی اوقاف در دست اجراست.

وی بیان کرد: این تفاهم نامه در سایر استان های کشور نیز به امضا رسیده است و برای افزون بر 50 هزار واحد مسکونی در سراسر کشور هدفگذاری شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار