اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

ساخت 50 هزار واحد مسکونی در اراضی موقوفه/سهم وقف در توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان افزایش می‌یابد

ساخت 50 هزار واحد مسکونی در اراضی موقوفه/سهم وقف در توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان افزایش می‌یابد

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در حاشیه بازدید از موقوفات ساوه از تفاهم‌نامه‌ این سازمان با وزارت راه و شهرسازی خبر داد و گفت : سازمان اوقاف متعهد شده که 50 هزار واحد مسکونی در اراضی موقوفه احداث و به افراد واجد شرایط در طرح اقدام ملی مسکن تحویل دهد.

 یک شنبه 30 آذر 1399   340  0      به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه،
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی در جریان بازدید از موقوفات ساوه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: وقف باید منافع عمومی و اجتماعی در خور خود داشته باشد تا بتوان سنت حسنه وقف را به صورت صحیح در جامعه جاری و ساری کرد.

وی بیان کرد: یکی از کارهای عمده‌ای که در حوزه وقف می‌توان برای آن اهداف توسعه‌ای تعریف و اجرایی و به جامعه خدمت‌رسانی کرد موضوع رسیدگی به وضعیت و نوع فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان است.

وی ادامه داد: نحوه فعالیت در شرکت‌های دانش‌بنیان به این صورت است که از ایده به نمونه‌سازی سوق پیدا می‌کنند و از نمونه‌سازی به تکثیر تولیدات خود می‌پردازند، این شرکت ها در مرحله تجاری‌سازی نیازمند حمایت هستند و وقف سعی می‌کند که در این مقطع که زمان تولید انبوه و تجاری‌سازی است به کمک شرکت‌های دانش بنیان بشتابد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: سازمان اوقاف به دنبال مشارکت در این حوزه است تا سهم وقف در فعالیت شرکت‌های دانش بنیان دیده شود و نقش موقوفات در این عرصه متجلی شود.

وی به نمونه‌ای از مشارکت سازمان اوقاف در این حوزه اشاره کرد و افزود: سازمان اوقاف با مشارکت شرکت‌های دانش بنیان در حوزه تولیداتی نظیر موتورسیکلت‌های برقی، تجهیزات پزشکی، ایمپلنت‌های استخوانی، دندانی، انرژی‌های نوپدید، زنجیره‌های تولید غذایی و ... ورود پیدا کرده و استقبال خوبی از گرایش شرکت‌های دانش بنیان به سمت اوقاف دیده می‌شود.

خاموشی تاکیدکرد: در آینده نه چندان دور سهم وقف در توسعه دانش افزایش خواهد یافت و امیدواریم منویات رهبری در این حوزه را که ورود وقف در حوزه‌های جدید است تحقق بخشیم تا کارکرد وقف در عرصه‌های گوناگون محقق و توسعه یابد.

وی تصریح کرد: مشارکت مردم در حوزه‌های گوناگون منجر به تقویت انگیره مردم برای عمل به نیات در موقوفات جدید خواهد شد و هر چه قدر مشارکت عمومی بیشتر شود کارکرد سنت حسنه وقف بیشتر در جامعه نمایان خواهد شد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در خصوص برخی مشکلات اراضی موقوفه برای ساخت مسکن در ساوه گفت: در طرح ملی مسکن تفاهم نامه‌ای به امضای سازمان اوقاف و وزارت راه و شهرسازی رسیده است و در استان مرکزی چند نقطه جانمایی شده است که بیش از هفت هزار واحد مسکونی فقط در شهر اراک برای احداث مسکن واگذار شده و در شهرستان ساوه نیز مشکلات مربوطه بررسی و احداث مسکن در اراضی واگذار شده از سوی اوقاف در دست اجراست.

وی بیان کرد: این تفاهم نامه در سایر استان های کشور نیز به امضا رسیده است و برای افزون بر 50 هزار واحد مسکونی در سراسر کشور هدفگذاری شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار