اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

امامزادگان استان یزد همگام با مدافعان سلامت

امامزادگان استان یزد همگام با مدافعان سلامت

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان یزد: با شیوع ویروس کرونا در استان ، بقاع متبرکه نیز همگام با مدافعان سلامت به مقابله با این ویروس برخاستند.

 چهارشنبه 24 دی 1399   227  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان یزد ؛ حجت الاسلام مجید کرمی معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان یزد از همگام بودن مراکز افق امامزادگان و بقاع متبرکه با مدافعان سلامت استان یزد خبر داد.
وی گفت : از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان، همه‌ نهادها برای پیشگیری و مقابله با این ویروس بسیج شدند و اقدامات قابل توجهی را انجام دادند که مراکز افق امامزادگان و بقاع متبرکه استان نقش مهمی در مقابله با این جریان داشتند.
معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان افزود: از سوی کارگاه های مراکز افق امامزادگان تعداد بیش از یک میلیون ماسک و گان تولید و در اختیار جامعه سلامت و عموم مردم قرار گرفت.
وی با بیان اینکه حفظ سلامتی مردم در برابر کرونا را اولویت اصلی دانست، ادامه داد: بیش از ۱۸۰۰۰ لیتر ماده ضدعفونی کننده از محل اجرای نیات موقوفات در اختیار امامزادگان قرار گرفت و خادمین بقاع به همراه گروه جهادی معابر عمومی را ضدعفونی کردند.
حجت الاسلام کرمی با اشاره به اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه تمهیدات و اقدامات مهمی را برای تامین معیشت اقشار آسب پذیر جامعه اتخاذ کرده است، ادامه داد: از ابتدای اسفند ماه ۹۸ تاکنون با محوریت مراکز افق امامزادگان و بقاع متبرکه بیش از ۲۵ هزار بسته معیشتی و حمایتی در قالب طرح های مختلف دستان مهربانی، تبرکات مهدوی، ضیافت الهی، تبرکات علوی، شمیم حسینی، احسان ماندگار و راه شهید سلیمانی از کوچه خدمت به محرومین می گذرد، با ارزش بیش از ۱۵۷ میلیارد ریال در اختیار آسب دیدگان کرونا قرار گرفت.
وی اظهار داشت: از محل اجرای نیات موقوفات مرتبط، تعداد ۱۵۶۹۰۰ پرس غذای گرم و بیش از ۱۰ هزار میان وعده در محل بیمارستانها و مراکز درمانی و همچنین عموم مردم از طریق خادمین امامزادگان توزیع گردیده است .
معاون فرهنگی اوقاف یزد با اشاره به نقش مهم بیمارستان موقوفه گودرز در مهار کرونا گفت: در اوج شیوع کرونا چهار بخش در بیمارستان گودرز به بیماران کووید ۱۹ اختصاص یافته بود که قبل از محدودیت ها ۶۰ بیمار در آن بستری بود؛ البته مدتی قبل ۲ بخش آن تعطیل شد و طی چند روز گذشته نیز همه بخش های عادی و بخش آی سی یو بیماران کرونایی در این مرکز درمانی تعطیل شدند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار