اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

سرمایه اوقاف، اعتماد ملی و مردمی است

سرمایه اوقاف، اعتماد ملی و مردمی است

معاون امور مجلس و استان‌های سازمان اوقاف سرمایه این نهاد را اعتماد ملی و مردمی دانست و گفت: باید با خدمت‌رسانی، اجرای امینانه نیات واقفین، صیانت از موقوفات و ارائه گزارش‌های شفاف از عملکرد خود، این پشتوانه عظیم مردمی را حفظ و تقویت کنیم.

 چهارشنبه 24 دی 1399   307  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان هرمزگان، حجت‌الاسلام سید ناصرالدین نوری‌زاده، معاون امور مجلس و استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه، در حاشیه سفر خود به هرمزگان، اظهار کرد: یکی از دستگاه‌هایی که به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص رزمایش همدلی و مواسات، لبیک گفت سازمان اوقاف بود و تا امروز یک میلیون و ۲۰۵ هزار بسته معیشتی در سراسر کشور توسط این نهاد بین اقشار نیازمند توزیع شده و از این تعداد ۲۵ هزار بسته سهم استان هرمزگان بوده است.
وی افزود: با آمدن ویروس منحوس کرونا و مشکلاتی که در حوزه اقتصادی در کشور پیش آمده و دامان مردم را گرفته نمی‌توانیم آن‌طور که باید مرهم مفیدی بر زخم‌های آن‌ها باشیم اما امید داریم با همین کمک‌های مؤمنانه به بخشی از این زخم‌ها التیام ببخشیم. خدا را شاکر هستیم که ما را واسطه قرار داد تا خیراتی که در قالب وقف در اختیار سازمان اوقاف گرفته را به نحو شایسته در خدمت مردم قرار دهیم.
معاون امور مجلس و استان‌های سازمان اوقاف تصریح کرد: سازمان اوقاف یکی از مهم‌ترین نهادهای حاکمیتی، دینی و اعتقادی است و وقف ریشه در باورهای دینی ما دارد. وقتی کسی وقف می‌کند و در راه خدا از مالش می‌گذرد و آن را در اختیار بندگان خدا قرار می‌دهد، دیگر خود را مالک ندانسته بلکه خداوند تبارک و تعالی را مالک بر اموال خود می‌داند و ما به نیابت از خداوند بر اموالی که در اختیارمان است در راستای نیت واقفین تصمیم‌گیری می‌کنیم.
نوری‌زاده عنوان کرد: اوقاف یکی از نهادهای بسیار مهم در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، علمی، پزشکی، کشاورزی، رفع آسیب‌های اجتماعی، فقر و مباحث تربیتی و دینی است و به نوعی با همه موضوعات در ارتباط است. امروزه بیش از ۸۲۰ نیت واقفین از وقف نامه‌ها احصا شده و می‌توانیم از این نیات در راستای رفع نیازهای جامعه بهره‌برداری کنیم.
معاون امور مجلس و استان‌های سازمان اوقاف بیان کرد: از زمانی که انقلاب اسلامی شکل گرفته، دشمن در تعارض با انقلاب، نظام و ارکان و ارزش‌های آن بوده و تلاش کرده در شرایط مختلف با ایجاد تشکیک در باورهای مردم و زیر سؤال بردن اصل نظام، آن‌ها را از حاکمیت و بخش‌های مختلفش جدا کند و یکی از آن بخش‌ها اوقاف است.
وی ادامه داد: دشمن تلاش کرده با ایجاد تشکیک و سؤال‌هایی همچون: «پول‌هایی که مردم به سازمان اوقاف می‌دهند به کجا می‌رود؟» یا «چه کسی از این پول‌ها استفاده می‌کند؟» و نشر اکاذیبی همچون: «اوقاف به جای نگهداری از موقوفات آن را از بین می‌برد» اصل نظام را زیر سؤال ببرد. این در حالی است که سازمان اوقاف از نهادهایی است که با تشکیل انقلاب اسلامی شکل نگرفته و قبل از آن نیز بوده اما رویکرد آن بعد از انقلاب اسلامی، خدمت‌رسانی به اقشار مختلف مردم بوده است.
نوری‌زاده در پایان اضافه کرد: امروز سرمایه نظام و به‌تبع آن سازمان اوقاف، اعتماد ملی و مردمی است و ما باید آن را پاس بداریم و با خدمت‌رسانی، اجرای امینانه نیات واقفین، صیانت از موقوفات و ارائه گزارش‌های شفاف از عملکرد خود، این پشتوانه عظیم مردمی را حفظ و تقویت کنیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار