اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

راه‌اندازی «کاروان عزای فاطمی» در ۳۰۰ امامزاده/ «سوگواره یاس نبوی» در ۲۵۰۰ بقعه متبرکه برگزار می‌شود

راه‌اندازی «کاروان عزای فاطمی» در ۳۰۰ امامزاده/ «سوگواره یاس نبوی» در ۲۵۰۰ بقعه متبرکه برگزار می‌شود

مدیرکل امور فرهنگی سازمان اوقاف از برگزاری طرح «سوگواره یاس نبوی» در ۲ هزار و ۵۰۰ بقعه متبرکه خبر داد و گفت: ۳۰۰ امامزاده «کاروان عزای فاطمی» راه‌اندازی کرده‌اند و به اجرای مراسم عزاداری در سطح شهرها می‌پردازند.

 شنبه 27 دی 1399   265  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، «حجت‌الاسلام سیدمحمدکاظم موسوی متقی» مدیرکل امور فرهنگی این سازمان درباره برگزاری طرح «سوگواره یاس نبوی» در بقاع متبرکه سراسر کشور اظهار کرد: همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه (س)، «سوگواره یاس نبوی» در ۲ هزار و ۵۰۰ امامزاده و بقعه متبرکه برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: با توجه به وضعیت شیوع کرونا در هر استان (سفید، آبی، زرد، نارنجی و قرمز)، برنامه‌ریزی شده تا مراسم‌ها به‌صورت حضوری یا مجازی با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود.

مدیرکل امور فرهنگی سازمان اوقاف تصریح کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در ایام نیمه شعبان طرح «نسیم انتظار» را در سراسر کشور اجرا کرد؛ در این طرح گروه‌های سرود و تواشیح در سطح شهرها به اجرای برنامه پرداختند؛ در ایام فاطمیه نیز ۳۰۰ بقعه متبرکه، کاروان عزاداری راه‌اندازی کرده‌اند و به اجرای مراسم عزاداری در سطح شهرها می‌پردازند.

حجت‌الاسلام موسوی متقی درخصوص اجرای طرح «تبرکات فاطمی» گفت: هر ساله در راستای ارائه خدمت به محرومین و انفاق نیابتی از حضرت زهرا (س)، بسته‌های غذایی به‌نام «تبرکات فاطمی» در ایام سوگواری فاطمیه به خانواده‌های کم برخورداری که پیرامون بقاع متبرکه زندگی می‌کنند، اهدا می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به‌مناسبت ایام فاطمیه ۵۵۰ تابلو نقاشی با موضوع فاطمیه و شهید سلیمانی در صحن بقاع متبرکه و امامزادگان کشور به نمایش گذاشته شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار