اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

بررسی طرح های اقتصادی اوقاف کرمانشاه به منظور رفع موانع و مشکلات

بررسی طرح های اقتصادی اوقاف کرمانشاه به منظور رفع موانع و مشکلات

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه گفت: طرح های اقتصادی اوقاف به منظور رفع موانع و مشکلات سرمایه گذاری، مورد بررسی قرار گرفتند.

 چهارشنبه 8 بهمن 1399   251  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امورخیریه از استان کرمانشاه؛حجت الاسلام و المسلمین صالحی در جلسه بررسی طرح های اقتصادی اوقاف که امروز در سالن جلسات استانداری کرمانشاه با حضور معاون اقتصادی استاندار برگزار شد، اظهار کرد: اداره کل اوقاف کرمانشاه بدنبال ارائه فرصت ها و پتانسیل های ویژه در راستای سرمایه گذاری موقوفات استان در پروژه های عمرانی و کشاورزی است.

وی خاطر نشان کرد: از اهداف اوقاف در راستای بهره گیری از ظرفیت موقوفات و سرمایه گذاری ،معرفی و ارائه فرصت ها و پتانسیل های سرمایه گذاری موقوفات استان در پروژه های عمرانی، کشاورزی  و همکاری مجموعه معاونت اقتصادی استانداری جهت رفع موانع تولید از طریق هماهنگی با ارگان های ذیربط است.

حجت الاسلام صالحی افزود: در این جلسه جهت رفع مشکل احیای دو حلقه چاه در زمین کشاورزی ۳۷ هکتاری موقوفه دکتر زرافشار شهرستان روانسر طرح هایی مطرح شد که در پایان جلسه مصوب گردید آب منطقه ای استان و جهاد کشاورزی جهت احداث گلخانه، دو حلقه چاه احیاء و آب مورد نیاز آن را  تامین نمایند.

دکتر حاتمی در این‌جلسه با تاکید بر حمایت از هرگونه سرمایه‌گذاری در استان گفت: ما بر اساس پنج هدف کاهش تورم، کاهش آسیب‌های اجتماعی، بهبود فضای کسب و کار، توجه به ظرفیت‌های زیست محیطی و کاهش نرخ بیکاری از طریق ایجاد اشتغال سیاست‌های استان را هدف‌گذاری کردیم و بر همین اساس یکی از مهمترین مولفه‌های تحقق برخی از این اهداف جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری است.

وی افزود: سازمان اوقاف ظرفیت‌های بسیار زیادی بخصوص در قالب اراضی و مکان‌ برای جذب سرمایه‌گذاری دارد و تحقق این موضوع می‌تواند در ایجاد اشتغال، بهبود فضای کسب و کار و کاهش نرخ بیکاری مثمر ثمر باشد.

معاون استاندار اظهار داشت: تقویت معاونت اقتصادی و فعالیت این بخش در تقویت سه ضلعی مورد نظر استان یعنی حفظ سرمایه‌گذاری‌های موجود، توسعه آنها و جذب سرمایه‌گذاری‌های جدید می‌تواند روند ورود این سازمان در حوزه سرمایه‌گذاری را جدی‌تر و با برنامه‌تر جلوه دهد و ما از هرگونه فعالیت در این مسیر حمایت خواهیم کرد.
دکتر حاتمی در پایان بیان داشت: اوقاف لازم است نقش خود را در تقویت اقتصاد استان با ارائه برنامه‌ای جامع و کاربردی ایفا کند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار