اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

همایش تجلیل از طلاب جهادی فعال دوران کرونا در قم برگزار شد

همایش تجلیل از طلاب جهادی فعال دوران کرونا در قم برگزار شد

همایش تجلیل از طلاب جهادی فعال در بیمارستان‌ها و آرامستان‌ها، به همت اوقاف استان قم و با حضور مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور برگزار شد.

 دوشنبه 20 بهمن 1399   145  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان قم، همایش تجلیل از طلاب جهادی فعال طی دوره شیوع کرونا در بیمارستان‌ها و آرامستان‌ها، در سالن همایش‌های مجتمع فرهنگی – آموزشی امامزاده سید علی(ع) برگزار شد.
 
در این همایش آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین اسکندری مدیرکل اوقاف قم، معاونان و مدیران حوزه‌های علمیه و اوقاف، طلاب جهادی و برخی از مسئولان استان قم حضور داشتند.
 
در ابتدای این همایش حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حسن زمانی مدیر دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه‌های علمیه طی سخنانی اظهار کرد: خدمت به بندگان خداوند فضیلتی است که به عنوان یک برکت نصیب آدمی می‌شود؛ در حدیثی قدسی آمده است جامعه بشری عیال و خانواده من هستند و محبوب‌ترین انسان‌ها کسی است که لطف و محبت او نسبت به بندگان من بیش از دیگران باشد و سعی و تلاش آنها برای برآوردن حوائج آنها افزون‌تر؛ نخستین مدالی که طلاب جهادی بر سینه دارند، این است که جزو این دسته از افراد قرار گرفته‌اند.
 
وی افزود: طلاب جهادی سرمایه‌های واقعی حوزه‌های انقلابی و فردای این نظام هستند، مدیریت آینده این نظام باید به دست این فداکاران و مجاهدان باشد و برای این منظور، نیازمند به توانمندسازی علمی و مهارتی این افراد است تا بتوانند عرصه‌های جهانی مدیریت اسلامی را نه در ایران بلکه در سطح بین‌المللی بر عهده بگیرند و پرچمدار صدور فرهنگ انقلاب باشند.
 
پس از آن حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم سخنرانی کرد و گفت:لباس روحانیت لباس خدمت است و به همین دلیل است که طلاب جهادی با همین لباس به بیمارستان‌ها و آرامستان‌ها شتافتند و خالصانه به خدمت‌گزاری پرداختند. پایبندی به موازین شرعی و قوانین اجتماعی، ویژگی نیروهای جهادی است و همه قوانینی که در یک جامعه الزامی هستند توسط آنها مورد توجه قرار می‌گیرد.
 
در ادامه و پس از مداحی سید علی حسینی‌نژاد، آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور طی سخنانی گفت: انقلاب اسلامی برآمده از رویکرد، فرهنگ، گفتمان و مکتب جهاد و مقاومت است؛ همین روحیه جهادی که در هنگامه وقوع حوادث طبیعی و بحران‌هایی همچون شیوع کرونا در طلاب جهادی تجلی می‌کند ، ریشه در حرکت بزرگ امام خمینی(ره) دارد.
 
وی با بیان اینکه روحانیون در دوران مبارزه با رژیم ستمشاهی همه سختی‌ها را تحمل می‌کردند و خالصانه برای دفاع از اسلام و مردم پای کار بودند گفت: طلاب علوم دینی با پیروی از امام راحل برای رهایی ایران می‌جنگیدند و هر نوع سختی و مشکلی را به جان می‌خریدند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار