اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

ولایت و امامت

طرح سلامت

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

از ظرفیت کانون‌های مساجد در راستای ترویج فرهنگ وقف بهره‌مند شویم

از ظرفیت کانون‌های مساجد در راستای ترویج فرهنگ وقف بهره‌مند شویم

حجت‌الاسلام خاکباز با اشاره به اینکه هدف همه ارکان مسجد همچون اوقاف و کانون‌های مساجد ضمن احیای عمران و آبادانی مسجد باید عمران و آبادانی فکر و اعتقادات مردم باشد گفت: علاقه‌مند هستیم از ظرفیت کانون‌های مساجد در راستای ترویج فرهنگ وقف بهره‌مند شویم.

 دوشنبه 20 بهمن 1399   235  0      

به گزارش خبرنگار روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از اهواز، «حجت‌الاسلام مرتضی خاکباز» در بازدید از خبرگزاری شبستان و دیدار با مدیر ستاد کانون‌های مساجد خوزستان اظهار کرد: خبرگزاری شبستان یکی از رسانه‌های فعال و شناخته شده در سطح استان است و در انعکاس اخبار و رویدادهای مختلف به ویژه در حوزه اوقاف و امور خیریه عملکرد خوب و قابل تقدیری دارد.
مدیرکل اوقاف خوزستان تصریح کرد: اداره اوقاف و امور خیریه از لحاظ حاکمیتی زیر نظر مقام معظم رهبری است اما در راستای امور اجرایی و جاری ارتباط مستقیم و قرابت و برادری با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون‌های فرهنگی هنری دارند.
وی با بیان اینکه تولیت مساجد با اوقاف است و استقرار کانون‌های فرهنگی هنری در مساجد کمک شایانی به دستگاه وقف و فعالیت‌های مساجد کرده است افزود: در استان شورایی به نام شورای مساجد تشکیل شده که دستگاه‌هایی چون اوقاف، سازمان تبلیغات اسلامی و ... عضو آن هستند.
حجت‌الاسلام خاکباز با اشاره به اینکه جای کانون‌های مساجد به عنوان یکی از ارکان مسجد در این شورا خالی است اضافه کرد: پیشنهاد دادیم کانون‌های فرهنگی هنری مساجد نیز به عنوان یکی از اعضا به عضویت این شورا دربیاید.
وی ابراز کرد: کانون‌های مساجد فعالیت‌های نرم‌افزاری خوبی در حوزه‌های دینی، فرهنگی و هنری مساجد دارند و کارهای سخت‌افزاری مساجد همچون ساخت و ساز، مرمت، اخذ مالکیت رقبات و ... نیز بر عهده اوقاف و امور خیریه است و هر رکن مسجد به خوبی اقدامات خود را انجام می‌دهد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان با بیان اینکه هدف همه ارکان مسجد همچون اوقاف، کانون‌های مساجد ضمن احیای عمران و آبادانی مسجد باید عمران و آبادانی فکر و اعتقادات مردم باشد عنوان کرد: وظیفه ما در مسجد تربیت اذهان مردم و قشر مسجدی و جذب اقشار غیرمسجدی با برگزاری برنامه‌های فرهنگی، هنری و اعتقادی در چارچوب اسلام است.  
وی با اشاره به اینکه اعتقاد دارم که مدیر کانون‌هی مساجد نیز باید یکی از اعضای ثابت هیئت امنای مسجد باشد بیان کرد: در کلانشهر اهواز مساجد به‌نام و مطرحی داریم که می‌توانیم از ظرفیت کانون‌های مساجد در راستای کمک به هیئت امنا استفاده کرد.
حجت‌الاسلام خاکباز با بیان اینکه اوقاف و امور خیریه استان این آمادگی را دارد که هر کجا مشکلی از بابت فضای فعالیت‌های کانون‌های مساجد وجود داشته باشد، این فضا را برای آنها فراهم کند یاد آور شد: علاقه‌مند هستیم از ظرفیت کانون‌های مساجد در راستای ترویج فرهنگ وقف بهره‌مند شویم.
«حجت‌الاسلام مرتضی همت‌پور» نیز اظهار کرد: خبرگزاری شبستان خوشبختانه در انعکاس اخبار مختلف فعالیت‌های خوبی را دارد و اخبار حوزه دین، فرهنگ، معارف و قرآنی را در اولویت فعالیت‌های خود قرار داده و ارتباط خوبی با دستگاه‌های مختلف از جمله اوقاف و امور خیریه دارد.
مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خوزستان با اشاره به اینکه در استان خوزستان یک‌هزار و ۱۰۰ کانون فرهنگی هنری فعالیت دارند که از این تعداد یک هزار و ۴۳ کانون زیر پوشش ستاد استانی و آبادان و خرمشهر زیر پوشش منطقه آزاد اروند است.
وی با بیان اینکه اوقاف و امور خیریه یکی از متولیان مساجد تصریح کرد: اساسنامه کانون‌های مساجد سال گذشته از سوی رئیس جمهور امضا و به دستگاه‌ها ابلاغ شد و ۹ دستگاه فرهنگی خوزستان از جمله اوقاف و امور خیریه استان از اعضای شورای سیاست‌گذاری کانون‌های مساجد هستند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار