اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

ولایت و امامت

طرح سلامت

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

انقلاب پیش می‌رود اما به عقب بازنمی‌گردد/ پیشروی ما یعنی گسترده کردن نقشه جغرافیایی انقلاب اسلامی

انقلاب پیش می‌رود اما به عقب بازنمی‌گردد/ پیشروی ما یعنی گسترده کردن نقشه جغرافیایی انقلاب اسلامی

نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در سخنانی به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: اصل در انقلاب ما بر همین است؛ انقلاب پیش می‌رود اما به عقب بازنمی‌گردد.

 سه شنبه 21 بهمن 1399   316  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی خاموشی در طلیعه سخنانش در مراسم بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی توصیه به خواندن و عمل کردن قرآن کرد و گفت:  با قرآن زندگی کنید و با مفاهیم آن تفکر و اندیشه کنید.قرآن در دوره‌ای که سبک زندگی انسان‌ها به دلیل وجود فضای مجازی تغییرات زیادی کرده ما را به فضای معنوی و الهی سوق می‌دهد.
 
وی ضمن قرائت آیاتی از سوره انبیا گفت: انسان‌های خوب جایگاهی دارند که آن جایگاه ممتاز از جهنمیان است. آن‌ها صدای آتش جهنم را نمی‌شوند. آن‌ها ازنظر قرآن چه کسانی هستند؟کسانی هستند که در خوبی‌ها و انعکاس خوبی‌ها مخلدند. آن‌ها کسانی هستند که ملائکه با آن‌ها دیدار می‌کنند.
 
خاموشی ضمن تبیین و تفسیر مباحث مربوط به  درجات و درکات و ضلالت و هدایت در آیات سوره انبیا یادآور شد: نظام عالم خلقت علی و معلولی است . نظام هدایت هم همین‌طور است. کلاه ما از روی سرمان برای رؤیت مرتبه بلند شهید سلیمانی می‌افتد. حاج قاسم بود که توانست به آن مرتبه برسد. «وَالسَّابِقُونَ السَّابِقُونَ، أُولئِک الْمُقَرَّبُونَ» کسی اگر می تواند به جایگاه شهید حاج قاسم سلیمانی برسد، جاده باز است. طبق این آیات انسان باید خط خودش را مشخص کند.
 
وی ضمن بیان خاطراتی از دوران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانش به تبیین جایگاه شهادت و آرزوی شهادت پرداخت و افزود: ما با طاغوت نبرد کردیم. نقشه جنگ گرم عوض شد  و مبدل به دفاع مقدس شد بعدها دوباره این نقشه عوض شد و داعش را در منطقه علم کردند.
 
خاموشی تصریح کرد: قدرت‌نمایی نظام انقلاب اسلامی در عصر حاضر اتفاقی را رقم زده است که بی‌بدیل‌ترین اتفاق در سده‌های اخیر است و این اتفاق امکان پیشروی دارد اما امکان پس‌روی ندارد. یعنی ما تنها باید پیش برویم نه این‌که عقب نشینی کنیم.
 
وی تأکید کرد:اصل در انقلاب ما بر همین است؛ انقلاب پیش می‌رود اما به عقب بازنمی‌گردد که اگر عقب بنشیند کار تمام است. نه اینکه پلهای پشت سرمان را خراب کنیم. پیش روی ما یعنی گسترده کردن نقشه جغرافیایی انقلاب اسلامی. تفکر امام و انقلابیون و خون‌بهای شهیدان آن‌قدر مؤثر عمل کرده که ما به ازای آن را بعداً و در سالیان متمادی  خواهیم دید.
 
خاموشی به جنگ نرم دشمن با انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: انقلابیون برای استمرار حرکت خود اولا باید روی خودشان کار کنند ثانیا هدف را به‌هیچ‌وجه از دست ندهند ثالثا از ولایت‌فقیه  پیروی کنند.
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه سپس اضافه کرد: این چشم‌اندازی که  رهبر معظم انقلاب اسلامی در گام دوم ترسیم می‌کنند به‌عنوان سرلوحه عملیات اجتماعی، خانوادگی و فردی ماست. هر قشر از جامعه، کاسب، دانشجو، معلم ، دانش‌آموز باید بسنجد که برای پیشرفت انقلاب چه‌کار می‌تواند بکند. پس بیاییم  این جورچین را تکمیل کنیم.
 
خاموشی در بخش پایانی سخنانش به‌مرور و تبیین توصیه‌های رهبر انقلاب اسلامی درزمینهٔ گام دوم انقلاب اسلامی پرداخت.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار