اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

مسابقات بین المللی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

ثبت‌نام 1626 نفر در طرح ساماندهی داوری مسابقات قرآن/اولین مرحله آزمون داوری 14 اسفند برگزار می‌شود

ثبت‌نام 1626 نفر در طرح ساماندهی داوری مسابقات قرآن/اولین مرحله آزمون داوری 14 اسفند برگزار می‌شود

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به ثبت‌نام 1626 نفر در طرح ساماندهی داوران مسابقات گفت: از این تعداد ۶۰۲ نفر، آقایان و 1024 نفر را بانوان تشکیل می‌دهند.

 شنبه 2 اسفند 1399   790  0      

مهدی قره‌شیخلو، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در مورد طرح ساماندهی داوران مسابقات قرآن کریم که هفته قبل ثبت‌نام آن پایان یافت، گفت: ثبت‌نام از ۲۴ دی‌ماه به مدت یک‌ماه ادامه داشته است.

وی با اشاره به ثبت‌نام هزار و ۶۲۶ نفر در این سامانه، به بیان جزئیات آماری بیشتری از آن پرداخت و افزود: از این تعداد ثبت‌نامی‌ها ۶۰۲ نفر، آقایان و ۱۰۲۴ نفر نیز بانوان هستند.بیشترین تعداد ثبت‌نامی برای استان تهران و کمترین تعداد نیز مربوط به هرمزگان است. بیشترین متقاضی در رشته داوری حُسن حفظ و کمترین متقاضی نیز در رشته نغمات دینی است.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه اولین مرحله آزمون، ۱۴ اسفندماه برگزار می‌شود، تصریح کرد: سفارشم به همه شرکت‌کنندگان این است که منابع معرفی شده را به خوبی مطالعه کنند تا با آمادگی کامل در آزمون حضور داشته باشند. همچنین برای اطلاع‌رسانی بهتر گروه‌های مجازی تشکیل شده و اطلاعات آزمون‌ها از این طریق منتشر می‌شود.

قره‌شیخلو اظهار کرد: برگزیدگان آزمون کتبی به مرحله دوم که فروردین‌ماه سال ۱۴۰۰ به صورت شفاهی برگزار می‌شود، راه خواهند یافت. در مجموع استقبال خوبی از این طرح به عمل آمده است و امیدواریم برای مسابقات سال آینده تعداد مشخصی داور، مدرک‌دار، آزموده شده و دارای مهارت را داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیاپس از اجرای این طرح دیگر شاهد مسابقاتی که داوران فاقد مدرک به کار بگیرند، نخواهیم بود، بیان کرد: این اتفاق نمی‌تواند به زودی رخ دهد، بلکه باید با شیب ملایمی این کار را اجرا کرد. در مرحله اول باید خروجی کار را نگاه کنیم و ببینیم از هزار و ۶۰۰ نفر که ثبت نام کرده‌اند چند نفر این مسیر را با موفقیت پشت سر می‌گذارند، باید به آرامی به این سمت برویم که فرهنگ استفاده از داوران دارای مدرک تأیید شده در مسابقات جا بیفتد و دستگاه‌های برگزارکننده مسابقات به سراغ داورانی بروند که مهارت آنها آزموده شده باشد.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با تأکید بر اینکه به تمامی برگزارکنندگان مسابقات ابلاغ خواهد شد که از داوران دارای مدرک طرح ساماندهی داوران، استفاده کنند، گفت: علاوه بر این بر حُسن اجرای این ابلاغ نیز نظارت خواهد شد تا در مسابقات از این داوران و داورانی که در آینده به اینها اضافه خواهد شد، استفاده شود. اما اینگونه نیست که از سال آینده جلوی همه داوری‌ها گرفته و تحمیل شود.

قره‌شیخلو با اشاره به اینکه برای قبولی داوران در این طرح سقفی در نظر گرفته نشده است، افزود: هر کسی بتواند حدنصاب را بیاورد قاعدتاً قبول می‌شود و به او مدرک داوری مسابقات قرآن اهدا خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر