اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

مسابقات بین المللی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

اوقاف ظرفیت بالایی برای اجرای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دارد

اوقاف ظرفیت بالایی برای اجرای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دارد

حجت الاسلام موسوی متقی: سازمان اوقاف با در اختیار داشتن منابع درآمدی از محل موقوفات و امامزادگان ظرفیت بالایی برای اجرای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دارد.

 یک شنبه 17 اسفند 1399   90  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان یزد ، حجت‌الاسلام سید محمدکاظم موسوی متقی در دیدار با امام‌جمعه اردکان بابیان اینکه سازمان اوقاف با در اختیار داشتن منابع درآمدی از محل موقوفات و امامزادگان ظرفیت بالایی برای اجرای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دارد، گفت: به لطف خداوند نگاه به سازمان اوقاف هم در دهه اخیر تغییر کرده است.
وی افزود: درزمینهٔ بهره‌وری از موقوفات نیز اقدامات بسیار خوبی انجام‌ شده است که علاوه بر اجرای نیت واقف روش اجرا تغییریافته است تا افراد بیشتری از جامعه و نیازمندان واقعی از این موقوفات بهره‌مند شوند.
مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: در موضوع امامزادگان و در راستای اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری برای تبدیل امامزادگان و بقاع متبرکه به قطب فرهنگی سند و چشم‌اندازی تنظیم‌شده است تا ضمن درآمدزایی هرچه بیشتر خدمات اجتماعی مختلف وقف در جامعه نیز گسترده‌تر شود و مردم این خدمات را احساس کنند.
موسوی متقی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور، گفت: در این مدت بالغ‌بر یک و نیم میلیون بسته معیشتی از سوی اوقاف در سطح کشور و در بین اقشار مختلف آسیب دیدگان از شیوع این بیماری توزیع‌شده است.
وی در پایان گفت: امیدواریم که با همکاری همه مسئولین شهرستان اردکان خدمات اوقاف در سطح شهرستان نیز روزبه‌روز افزایش یابد و زمینه بهره‌مندی هرچه بیشتر مردم از این خدمات فراهم شود.
حجت‌الاسلام سید اسماعیل شاکر، امام‌جمعه اردکان نیز در این برنامه به پیشینه دینی، علمی و ولایتمداری شهرستان اردکان که مهد پرورش علما و بزرگان بوده است اشاره کرد و گفت: پشتوانه وقف، اعتقاد و ایمان مردم است و در این شهرستان موقوفات بسیار خوبی وجود دارد که نشانه تدیّن آنهاست.
وی با اشاره به قانون پذیره در اوقاف، افزود: سخت گیری در اجرای این قانون باعث دل‌زدگی مردم از وقف می‌شود و درجاهایی که امکان دارد باید با مردم مدارا کرد.
امام جمعه اردکان در پایان از اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی اوقاف در امامزادگان و بقاع متبرکه تشکر و قدردانی کرد و گفت: باید کاری کرد تا جلوه وقف در میان مردم بیشتر آشکار شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر