اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

ولایت و امامت

طرح سلامت

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

ارسال ۶۴۵ اثر به هفتمین جشنواره وقف چشمه همیشه جاری /بررسی آثار هشت رشته تخصصی در هشت استان

ارسال ۶۴۵ اثر به هفتمین جشنواره وقف چشمه همیشه جاری /بررسی آثار هشت رشته تخصصی در هشت استان

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه صبح امروز در نشست خبری هفتمین جشواره وقف چشمه همیشه جاری از ارسال ۶۴۵ اثر هنری در قالب هشت بخش به دبیرخانه این جشنواره خبر داد و گفت: آثار رسیده در این هشت رشته در هشت استان مختلف کشور بررسی و داوری می شود.

 یک شنبه 24 اسفند 1399   424  0      

 نشست خبری هفتمین جشنواره وقف چشمه همیشه جاری صبح امروز 24 اسفند با حضور حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا عادل، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در سالن اجتماعات ساختمان شهید سلیمانی این سازمان برگزار شد.
 
عادل با اشاره به فعالیت های سازمان اوقاف در توسعه و ترویج فرهنگ وقف گفت: ما علاوه بر چاپ کتب و نشریه، حمایت از پایان نامه و تهیه فیلم و مستند در حوزه روابط عمومی همه ساله 20 هزار مبلغ بومی و غیر بومی را به سراسر کشور در راستای ترویج و تبیین فرهنگ وقف اعزام می کند.
 
وی ادامه داد: یکی از اثرگذارترین گروه ها و اقشاری که می توانند در توسعه و ترویج فرهنگ وقف تلاش کنند، هنرمندان به ویژه هنرمندان تخصصی در هر رشته است؛ به همین جهت یکی از رویکردهای سازمان اوقاف و امور خیریه ارتباط و حمایت از هنرمندانی است که در زمینه وقف فعالیت می کنند.
 
عادل یکی از اقدامات سازمان اوقاف و امور خیریه در سال 99 و در شرایط کرونا را برگزاری هفتمین جشنواره وقف چشمه همیشه جاری دانست و افزود: این جشنواره که در شش دوره قبل در رشته های خاصی اجرا شده بود، دستاوردهای قابل توجهی داشته است و در این دوره نیز در هشت رشته تخصصی با محوریت هشت استان برگزار می شود.
 
وی با با بیان اینکه دبیرخانه و جامعه هدف و همچنین هیئت داوری این جشنواره مشخص شده است، گفت: تاکنون 650 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است و علاقه مندان تا پایان فروردین 1400 فرصت دارند که آثارشان را به این جشنواره ارسال کنند.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه همچنین تصریح کرد: پیش بینی ما این است که تا پایان مهلت اعلام شده آثار ارسالی به دو برابر اثری که تاکنون رسیده است،افزایش یابد.
 
وی یادآور شد: اختتامیه جشنواره نیز خرداد 1400 برگزار می شود و در صورتی که شرایط کشور از وضعیت کرونا بهبود یابد، تلاش می کنیم تا اختتامیه این جشنواره را به صورت حضوری برگزار کنیم.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به رشته های جشنواره وقف چشمه همیشه جاری گفت: رشته هنرهای تجسمی در استان کردستان، رشته عکاسی استان کرمان، رشته خوشنویسی استان قزوین، رشته چند رسانه ای به میزبانی استان همدان و بخش خبر و رسانه نیز به میزبانی استان خراسان جنوبی، فضای مجازی استان تهران، بخش ادبی استان هرمزگان و بخش آثار پژوهشی نیز به میزبانی استان اصفهان برگزار خواهد شد.
 
عادل در بخش دیگری از سخنانش گفت: یکی از رویکردها و اهداف ما از برگزاری این جشنواره توسعه و ترویج فرهنگ وقف است زیرا وقف شرایط و احکام بسیاری دارد که نیاز به تشریح و تبیین است و بسیاری از مردم با احکام و قوانین آن آشنا نیستند زیرا ظرفیت وقف به قدری گسترده است که در صورت معرفی این ظرفیت ها بسیاری از مشکلات و گلایه های مردم پیرامون قوانین آن حل خواهد شد.
 
گفتنی است، شرایط و ضوابط شرکت در جشنواره و اطلاعات مربوط به رشته‌ها و نیز ثبت‌نامه و ارسال آثار از طریق سایت vaghffestival.ir  قابل دسترس است.
 
طبق فراخوان این جشنواره کلیه‌ی آثار می‌بایست مربوط به حوزه‌ی وقف و امور خیریه و در راستای ترویج این سنت حسنه‌ی الهی و ارتقاء سطح و جایگاه این نهاد ممتاز دینی و حفاظت و حراست از آن باشد.
ارسال آثار صرفاً بصورت مجازی و از طریق سایت vaghffestival.ir  انجام می‌گردد و صرفاً در برخی از رشته‌ها پس از اعلام دبیرخانه اصلی، اثر دریافت خواهد شد.
به کلیه‌ی آثار پذیرفته شده در مرحله‌ی داوری گواهی شرکت در جشنواره تعلق خواهد گرفت.
هیئت محترم داوران از صاحبنظران رشته های مربوطه می باشند.
هیئت داوران هر بخش از اساتید مطرح و کشوری و دارای سابقه و تجربه داوری در جشنواره های معتبر داخلی و خارجی متناسب با رشته های مختلف جشنواره انتخاب و از طریق سایت جشنواره معرفی می گردند.
 
آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره پایان فروردین 1400 است و  برگزاری مراسم اختتامیه و اعلام نتایج در خرداد 1400 برنامه ریزی شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار