اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

مسابقات بین المللی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

رشد 52 درصدی صرف عواید موقوفات برای اجرای نیات واقفان برای نخستین بار در تاریخ اوقاف

رشد 52 درصدی صرف عواید موقوفات برای اجرای نیات واقفان برای نخستین بار در تاریخ اوقاف

مدیر کل امور اجتماعی و مشارکتهای سازمان اوقاف وامورخیریه از رشد 52 درصدی صرف عواید موقوفات برای اجرای نیات واقفان برای نخستین بار در تاریخ سازمان اوقاف خبر داد و گفت: این مهم با توجه به هزینه‌کرد کل عواید موقوفات در سال جاری و باقی مانده این عواید در سالهای گذشته برای اجرای نیات واقفان محقق شده است.

 چهارشنبه 27 اسفند 1399   154  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه رضا معممی مقدم با اعلام این خبر گفت: علی رغم اینکه در سال 99 و با تاثر از شیوع ویروس منحوس کرونا، برخی از مستاجرین موقوفات به دلیل آسیب های اقتصادی ناشی از تعطیلی ها و درگیری با این ویروس منحوس قادر به تامین اجاره بهای رقبات نبوده و بعضاً مشمول تخفیف و یا بخشش در پرداخت اجاره بها شده اند ولیکن مشاهده می کنیم عملکرد سازمان اوقاف وامورخیریه در موضوع اجرای نیات واقفین نسبت به سال گذشته پیشرفت بهتری داشته است.

وی ادامه داد: دغدغه مندی و تدابیر ریاست سازمان و اهتمام جدی و تلاش ستودنی ادارات کل استانها، سبب شده تا ضمن استفاده از مانده موجودی موقوفات از سالهای قبل و همچنین به روز رسانی اجارات رقبات در مناطق کمتر آسیب دیده، عواید حاصل از درآمد موقوفات در راستای حمایت از افراد کم برخوردار و آسیب دیده هزینه شود.

معممی مقدم تصریح کرد: پیش بینی برنامه با موضوع اجرای نیات واقفین در سرفصلهای موضوعی مختلف در ابتدای هر سال مصوب و جهت اجرا به ادارات کل استانها ابلاغ می شود. با ساماندهی، راهبری و بهینه سازی اجرای نیات واقفین در سال 99، حسب گزارش موجود از عملکرد ادارات کل اوقاف و امورخیریه استانها، 141 درصد از درآمد موقوفات مصوب برنامه سال جاری در حوزه اجرای نیات واقفین محقق شده است، که به تفکیک در سرفصلهای با موضوع؛ نیات مذهبی 148 درصد، نیات خیریه 135 درصد، نیات اجتماعی 131 درص، نیات مدارس علوم دینی 118 درصد، نیات مساجد 126 درصد و نیات موقوفات برای بقاع متبرکه 161 درصد، محقق شده است.

وی یادآور شد: باتوجه به تبیین سیاست هزینه و مصرف در اجرای نیات موقوفات و رصد و نظارت بر اجرای برنامه ها در سطح استانها، طبق مقایسه انجام شده در سال جاری با مدت مشابه سال گذشته، رشد 52 درصدی اتفاق افتاده است.به عبارتی هر آنچه درآمد محقق شده هزینه شده و از مانده موجودی سنوات قبل هم با توجه به شرایط اقتصادی مردم مطابق نیت وافقین با تایید ریاست سازمان هزینه شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر