اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

مسابقات بین المللی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

اجرای طرح «تبرکات مهدوی» و توزیع ۳۰۰۰ بسته معیشتی در هرمزگان

اجرای طرح «تبرکات مهدوی» و توزیع ۳۰۰۰ بسته معیشتی در هرمزگان

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد عبادی‌زاده،نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان گفت: اوقاف هرمزگان از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا امروز بیش از ۳۰ هزار بسته معیشتی را بین نیازمندان استان توزیع کرده است که کار بسیار ارزشمندی است. وی یادآور شد: امسال حرکت امیدبخشی توسط مردم استان صورت گرفته و آن نیز افزایش وقف‌های جدید بوده است.

 دوشنبه 2 فروردین 1400   159  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان هرمزگان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد عبادی‌زاده، نماینده ولی‌فقیه در استان، در حاشیه این مراسم،اظهار کرد: اقدام بسیار آبرومندانه‌ای در ایام کرونا صورت گرفت که کشور ما را در سطح جهان در تراز بالاتری قرار داد و آن نیز حضور همدلانه و مشارکت همه جانبه ملت عزیز ایران در حمایت از نیازمندان بود که موجب افتخار کشور اسلامی ماست.

وی تصریح کرد: مردم ما قبل از شیوع ویروس کرونا نیز هرساله اقدامات خوبی در آستانه سال نو برای کمک به نیازمندان انجام می‌دادند تا شادی‌های خود را در میان مستمندان تقسیم کنند. امسال نیز در استمرار فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب(مدظله‌العالی) اقدام بزرگ رزمایش همدلی و مواسات صورت گرفت و همه دستگاه‌های اجرایی به آن ورود کردند.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان بیان کرد: اداره کل اوقاف هرمزگان بنا بر ماهیت اصلی کار خود که حمایت از مردم، نیازمندان و بخش‌های مختلف آسیب‌پذیر در طول تاریخ بوده است، از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا امروز بیش از ۳۰ هزار بسته معیشتی را بین نیازمندان استان توزیع کرده که کار بسیار ارزشمندی است. امروز نیز شاهد توزیع ۷۰۰ بسته معیشتی دیگر در آستانه سال نو، توسط این نهاد هستیم.

عبادی‌زاده عنوان کرد: اداره کل اوقاف همچنین طرح «آرامش بهاری» را هرساله در ایام نوروز در دست اجرا دارد و کارهای اجتماعی و حمایتی خوبی را در کنار کارهای فرهنگی در بقاع متبرکه انجام می‌دهد که طرح بسیار ارزشمند و البته موفقی است. از همه فعالان فرهنگی تقاضا می‌کنم این طرح را همراهی کنند و از مردم عزیز می‌خواهم که در بهار امسال، آرامش خود را در کنار بقاع متبرکه جستجو کرده و مسافرت‌های عمومی‌شان را کم کنند. مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) فرمودند که امسال در خانه می‌نشینم و این پیامی بود که به همه ما صادر شد تا از ایشان پیروی کرده و این بلیه را از خود دور کنیم.

وی اضافه کرد: از اقدامات خوب دیگر اوقاف برگزاری جشنواره فرهنگی وقف است و از جوانان، نوجوانان و فعالان فرهنگی دعوت می‌کنم با حضور مؤثر و ارسال آثار خود به این جشنواره، مقدمات امر را برای برگزاری هفته وقف فراهم کنند و وقف را به عنوان یک فرهنگ به درون جامعه ببرند.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان در پایان یادآور شد: امسال حرکت امیدبخشی توسط مردم استان صورت گرفته و آن نیز افزایش وقف‌های جدید بوده است. به مردم عزیز هرمزگان توصیه می‌کنم که اگر می‌خواهند پرونده اعمال خیر خود را باز نگه دارند، وقف را به عنوان یک عمل خیر و باقیات‌الصالحات در دستور کار خود قرار دهند. اگر افراد به صورت انفرادی این امکان را ندارند در قالب وقف‌های مشارکتی برای خدمت به نیازهای جامعه اقدام کنند و افق فکر خود را در حوزه موقوفات، افزایش دهند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر