اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

مسابقات بین المللی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

سازمان اوقاف پشتیبان تولید مبتنی بر دانش بومی خواهد بود

سازمان اوقاف پشتیبان تولید مبتنی بر دانش بومی خواهد بود

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در پیامی ظرفیت موقوفات و بقاع متبرکه را برای تحقق شعار«تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» بسیار مهم ارزیابی کرد و یادآور شد که سازمان اوقاف همچون دو سال اخیر در سال جدید نیز با تمام امکانات و ظرفیت خود پشتیبان و حامی تولید مبتنی بر دانش بومی خواهد بود.

 پنج شنبه 5 فروردین 1400   178  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه در متن این پیام آمده است:

اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی چند سال پی در پی در عید نوروز کلیدواژه تولید را در نامگذاری سالها تکرار می‌کنند  حکمتی دارد که باید به درستی برای مسئولان و مردم تبیین و موشکافی شود.

این دغدغه‌مندی و تاکید چندباره معظم له برای رونق گرفتن تولید نشان می‌دهد که وضعیت تولید در کشور علی‌رغم همه تلاشهایی که انجام شده هنوز تا حد مطلوب فاصله دارد و استقلال و پیشرفت ایران اسلامی از رونق گرفتن تولید داخلی میسر خواهد شد.

امروز باید نیازهای کشور را در داخل تأمین کنیم و این مهم با تخصیص سرمایه در بخش تولید میسر خواهد شد، در این راستا در سال جدید نیز سازمان اوقاف از تمام ظرفیت خود برای تولید دانش بومی استفاده خواهد کرد چرا که این دانش بومی است که قدرت و سطوت و رونق اقتصادی به همراه می‌آورد.

یکی از موانع بزرگ تولید در داخل کشور کمبود سرمایه برای حمایت از تولیدکنندگان است.سازمان اوقاف و امور خیریه آماده سرمایه‌گذاری و پشتیبانی مالی از همه محصولات دانش‌بنیان پس از مرحله تجاری‌سازی است چنانکه تا به امروز نیز با 300 شرکت دانش بنیان وارد مذاکره شده و با برخی از آنها وارد مرحله مشارکت و سرمایه گذاری شده است.  هریک از مجموعه‌های دانش‌بنیان که به حرکت می‌افتند مشکلی از مشکلات اقتصادی کشور حل خواهد شد.

ظرفیت بزرگ موقوفات و بقاع متبرکه می تواند در جهت ارزان‌سازی کالاها و کمک به معیشت مردم به کار گرفته شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر