اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

مسابقات بین المللی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

پشتیبانی از تولید داخلی با سرمایه گذاری در حوزه موقوفات

پشتیبانی از تولید داخلی با سرمایه گذاری در حوزه موقوفات

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان کرمانشاه گفت: سرمایه گذاری در حوزه موقوفات یکی از راه های رفع موانع تولید است که با جدیّت در دستور کار اوقاف کرمانشاه قرار خواهد گرفت.

 یک شنبه 8 فروردین 1400   92  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امورخیریه از استان کرمانشاه؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد صالحی با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ توسط رهبر معظم انقلاب، گفت: نامگذاری ۲۲ سال اخیر توسط مقام معظم رهبری یک سنت مبارک است که نقشه راه و برنامه  مدون کشور را طی یک سال مشخص می کند.
وی گفت: اضافه شدن پسوند اقتصادی از سال ۱۳۸۸ در نامگذاری سال ها توسط مقام‌معظم رهبری  نشان از اهمیت اقتصاد و معیشت مردم دارد.
مدیرکل اوقاف استان با بیان اینکه در دهه ۹۰ تاکید سه باره معظم له بر واژه" تولید" قابل تامل است، اظهار داشت: اهمیت و توجه به تولید ملی در کلام مقام معظم رهبری یکی از کلیدواژه های مهم شکوفایی اقتصادی کشور است.
حجت الاسلام صالحی تصریح کرد: با کاهش سرمایه گذاری داخلی خصوصا در بخش صنعت اشتغال زایی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و کشور با مشکلات عدیده ای همراه خواهد شد.
وی تحقق شعار سال توسط مسئولان را وظیفه ای خطیر دانست و خاطرنشان کرد: در کنار هم قرار گرفتن تولید و پشتیبانی در کلام رهبر انقلاب، بیانگر این است که از یکسو همه اعم از مردم و مسئولان از تولید داخلی، حمایت و پشتیبانی کنند و از طرف دیگر در راستای زدودن موانع تولید گام بردارند.
مدیرکل اوقاف استان تصریح کرد: آلودگی سال ۹۹ به ویروس کرونا فرصت مغتنمی شد برای اثبات توانمندی های داخلی که پزشکان و پژوهشگران ایرانی جلوتر از بسیاری از کشورها اقدام به مراحل تولید واکسن کووید۱۹ نمودند و البته در سطوح پایینتر نیز از قبیل تولید ماسک و... به خودکفایی کامل رسیدیم و این به پشتوانه اتکا به توان داخلی است.
وی با بیان اینکه موقوفات پتانسیل خوبی برای سرمایه گذاری و تولید دارند، بیان داشت: اوقاف کرمانشاه در سال گذشته با تمام توان پای کار تولید ایستاد و خدمات خوبی در راستای بهره وری موقوفات و استفاده از ظرفیت آنها  به انجام رسانید که امسال نیز این اقدامات ادامه پیدا کرده و با قوت و جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.
وی راه اندازی ۱۰ نیروگاه خورشیدی در بقاع متبرکه و موقوفات با تولید ۲۰۰ کیلووات انرژی، کاشت نهال های سنجد، بادام و انگور با استفاده از فناوری گراوسیس در ۵ هکتار از اراضی بقعه متبرکه امامزاده حسین (ع) سنقر، راه اندازی کارگاه های تولیدی خیاطی و کفاشی در بقاع متبرکه با اشتغالزایی تعدادی از افراد و برنامه ریزی احداث گلخانه در موقوفات را از جمله مهم ترین این اقدامات تولیدی در سال ۹۹ دانست که در سال ۱۴۰۰ با جدیت بیشتر ادامه خواهد یافت.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر