اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

بقاع متبرکه نقطه کالبدی هویت بخشی دینی ماست/ باید در به‌کارگیری امنای موقوفات با سرعت بیشتری پیش برویم

بقاع متبرکه نقطه کالبدی هویت بخشی دینی ماست/ باید در به‌کارگیری امنای موقوفات با سرعت بیشتری پیش برویم

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تأکید بر اینکه بقاع متبرکه نقطه کالبدی هویت بخشی دینی و مذهبی ما است، گفت: شاهد آن هستیم امین‌ها در صف، قدرت بیشتری به جریان حفظ موقوفات، افزایش منافع و اجرای نیت داده‌اند. باید در به‌کارگیری امین موقوفات با سرعت بیشتری پیش برویم.

 سه شنبه 24 فروردین 1400   150  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان یزد، حجت‌الاسلام مهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، در  مراسم آغاز طرح جامع و توسعه امامزاده سید جعفر محمد (ع) یزد ماه رمضان را بستر ساختن انسان‌هایی که مجاهد در ساحت جهاد اکبر هستند دانست و اظهار کرد: به همین جهت انسان به ریاضت نفس مأمور شده و به هر میزان در این مسیر قدرت و قوت نفس پیدا کند به فطرت اولیا نزدیک می‌شود و هر میزان نباشد جز تشنگی و گرسنگی برای او نیست.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: وجود مقدس ائمه طاهرین برای ما امام، پیشوا وهادی هستند و خداوند اراده کرده این خاندان پاک بماند و پرچم اهل‌بیت هویت دینی و ملی ما را شکل می‌دهد.
 
خاموشی با اشاره به فعالیت خادمان بقاع متبرکه گفت: این خادمان هستند که چراغ این اماکن را روشن نگه داشته و پروانه‌وار دورآن می‌چرخند و این میراث معنایی را حفظ و پاسداری می‌کنند.
 
وی ادامه داد: بقاع متبرکه نقطه کالبدی هویت بخشی دینی و مذهبی ما است و باید سمت‌وسوی اقشار مختلف را به این بقاع حرکت داده و البته یکی از مهم‌ترین فعالیت‌ها در زمان فعلی مخصوصاً ایام کرونا فعالیت‌های اجتماعی بقاع متبرکه بود زیرا که بقاع متبرکه دروازه جذب مردم به فرهنگ دین مبین اسلام و اهل‌بیت است . امنای این اماکن  به هرگونه که می‌توانند این فعالیت‌ها را رونق بخشند و کانون محوری منطقه شوند.
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به کارآمدی امنای بقاع متبرکه در موقوفات و رقبات براساس ماده 5 قانون اوقاف بیان کرد: شاهد آن هستیم امین‌ها در صف، قدرت  بیشتری به جریان حفظ موقوفات،  افزایش منافع و اجرای نیت داده‌اند. باید در به‌کارگیری امین با سرعت بیشتری عمل کنیم و  جریان صف و ستاد را جداسازی کنیم و در این زمینه ستاد مشغول نظارت، هدایت کارشناسان باشد که اداره شئون اصلی وقف را برعهده دارد و صف توسط امین‌ها هدایت شود .
 
خاموشی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه وقف می‌تواند خدمات زیادی در شئون مختلف به جامعه ارائه دهد گفت: وقف  یک بیت‌المال جهت‌دار برای رفاه مردم در شئون مختلف و در جنبه‌هایی اعم از دینی، مذهبی، بهداشتی و درمانی و دیگر جنبه‌ها که درنیات مختلف وجود دارد، محسوب می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه وقف در این زمان باید به انقلاب، اسلام، رفع تحریم، اقتصاد خود بنیاد و درون‌زا و مقاومتی کمک کند به پروژه‌ها و طرح‌های استان یزد اشاره کرد و گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی در استان انجام‌شده و ان‌شاءالله در سال 1400 سرمایه‌گذاری خوبی در سطح استان را شاهد بوده و در تحقق شعار سال پیش‌قدم باشیم.
 
خاموشی بیان کرد: امیدواریم سازمان اوقاف  شعار سال را در پایان امسال با شاخصه‌های مشخص گزارش دهد که این طرح‌ها به  تولید کمک کرده و رفع موانع را سرعت بخشیده  و پشتیبانی را محقق کرده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار