اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

تقویت بُعد اجتماعی بقاع متبرکه در رمضان امسال / 110 هزار بسته غذایی در قالب طرح «ضیافت همدلی» توزیع می شود

تقویت بُعد اجتماعی بقاع متبرکه در رمضان امسال / 110 هزار بسته غذایی در قالب طرح «ضیافت همدلی» توزیع می شود

با توجه به اوج گیری ویروس کرونا و ایجاد محدودیت برگزاری مراسم در بقاع متبرکه، طرح «ضیافت همدلی» با رویکرد تهیه و توزیع 110 هزار بسته غذایی در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

 سه شنبه 24 فروردین 1400   149  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، با توجه به اوج گیری ویروس کرونا و ایجاد محدودیت برگزاری مراسم در حسینیه ها، تکایا، بقاع متبرکه و...، تمامی عواید موقوفات مرتبط با تعزیه داری، روضه خوانی و اطعام مرتبط با ماه مبارک رمضان، در جهت تهیه سبد غذایی و پخت غذای گرم در بین جامعه هدف به مصرف خواهد رسید.
 
بر این اساس، طرح «ضیافت همدلی» با رویکرد تهیه و توزیع 110 هزار بسته غذایی، در بین مجاورین (بقاع متبرکه، موقوفات مقید به مکان)، سکونت گاه های غیررسمی، حاشیه شهر و.. به منظور ترویج فرهنگ وقف و اجرای نیات واقفین و همچنین ترویج روحیه مواسات و همدلی و کمک مومنانه به اقشار کم برخوردار اجرا خواهد شد.
 
«تقویت بُعد اجتماعی خدمات بقاع متبرکه»، «ترویج فرهنگ انفاق، نوعدوستی، مساوات و صدقه» و «فراهم نمودن زمینه مشارکت عمومی در رسیدگی به محرومان و مستضعفان» از اهداف اجرای طرح «ضیافت همدلی» در ماه مبارک رمضان خواهد بود.
 
براساس این گزارش محتویات سبد غذایی شامل برنج، روغن، مرغ یا گوشت، قند، چای، حبوبات، رب، ماکارونی و محتویات محصولات فرهنگی شامل ادعیه مرتبط با ماه مبارک رمضان، بروشور معرفی موقوفات مرتبط با طرح به ارزش هر بسته به مبلغ 000‏/000‏/5 ریال خواهد بود.
 
در اجرای این طرح، ادارات اجرائی موظفند در خصوص موقوفات مقید به مکان یا دارای قید خاص، نسبت به توزیع سبد غذایی یا غذای گرم طبق قیود وقفنامه در محل مقرر اقدام کنند؛ همچنین نسبت به ساماندهی و رعایت توازن در اهداء بسته های غذایی و توزیع غذای گرم، اهتمام جدی وجود دارد و از هرگونه افراط و تفریط ممانعت بعمل خواهد آمد.
 
در اجرای طرح «ضیافت همدلی»، .ضمن اهتمام جدی به حفظ کرامت و عزت نیازمندان و بهره مندان طرح، نسبت به بسته بندی مناسب سبد های غذایی اقدام خواهد شد و از هرگونه تصویربرداری از چهره بهره مندان در زمان اهدای بسته های غذایی ممانعت خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار