اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

لزوم اقدامات مؤثر در راستای آشنا کردن مردم با جایزه بنیاد البرز/ بنیاد البرز در خدمت نسل جوان است

لزوم اقدامات مؤثر در راستای آشنا کردن مردم با جایزه بنیاد البرز/ بنیاد البرز در خدمت نسل جوان است

مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز با تاکید بر اینکه باید اقدامات مؤثری در راستای آشنا کردن مردم با جایزه این بنیاد انجام داد، گفت: تا زمانی‌که ایران باقی است و دین و اخلاق در کشور ما مقام خود را دارند، این بنیاد در خدمت نسل جوان باشد.

 سه شنبه 24 فروردین 1400   182  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حیدر ارشدی؛ مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) در مراسم افتتاح ساختمان مرکزی این بنیاد اظهار کرد: بنياد فرهنگی البرز در سال ۱۳۴۲ شمسی با هدف كمك به اشاعه فرهنگ كشور و تجلیل از مقام علمی دانشمندان و پژوهندگان برتر ایرانی و تشویق دانشجویان و دانش‌آموزان برگزیده و نوباوگان و نوجوانان با استعداد ایرانی، از طریق اعطای جایزه البرز به همت مردی خیراندیش و نیك‌سیرت، زنده‌یاد حسینعلی البرز تأسیس و وقف شده که طی بیش از نیم قرن، چندین هزار نفر از نخبگان برتر علمی کشور را مورد حمایت و تشویق قرار داده و این مهم در سال‌های اخیر در قالب همایش‌های ملی با حضور مقامات علمی و مسؤولین كشوری محقق شده است.
 
وی افزود: بنا بر تأکید ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه، تأمین فضایی متناسب با شأن علمی و فرهنگی این بنیاد در دستور کار قرار گرفت و سرانجام ملک حاضر از سوی این بنیاد خریداری شد تا با بازسازی و آماده‌سازی آن به‌عنوان بنایی فاخر و فرهنگی، به‌عنوان ساختمان مرکزی بنیاد فرهنگی البرز مورد بهره‌برداری مناسب و شایسته اهالی علم و فرهنگ قرار گیرد.
 
مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز تصریح کرد: امروز، همزمان با افتتاح این مکان، به فضل خدای متعال و با یاری شما عزیزان، شروع حرکتی را پایه‌ریزی می‌کنیم که می‌تواند در مسیر حرکت بنیاد فرهنگی البرز، منشأ تحولات بزرگی باشد؛ یکی از این تحولات، شناساندن بیش از پیش جایزه البرز در نزد مسئولین و اقشار مختلف جامعه است.
 
ارشدی ادامه داد: با توجه به ظرفیت منحصر به فرد فرهنگی و علمی این جایزه، به نظر می‌رسد به منظور ترویج فرهنگ وقف علمی در جامعه و توجه آحاد مردم بویژه متمکّنین نسبت به عرصه‌های جدید وقف متناسب با نیازهای روز کشور و همچنین معرفی مرحوم حسینعلی البرز به‌عنوان چهره ماندگار وقف علمی، باید اقدامات مؤثری در راستای آشنا کردن مردم با این جایزه انجام داد که خوشبختانه با تعامل خوبی که با وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، دانشگاه‌ها و اصحاب علم و فرهنگ داریم، با تمام توان در حال طی این مسیر هستیم.
وی گفت: امروز که بهترین روز کاری بنده در مدت دو سال گذشته در بنیاد است؛ اظهار می‌دارم که بنیاد فرهنگی البرز زمانی می‌تواند به تحقق آرمان‌های خود امیدوار باشد که خود همواره در مسیر پیشرفت و تعالی گام بردارد.
 
مدیرعامل بنیاد البرز تاکید کرد: ما باید با اجرای امینانه نیت واقف بنیاد، در پاسداشت مقام علم، تلاش کنیم و در این راه نورانی، خود را بیش از پیش نیازمند راهنمایی و حمایت تمامی عالمان و دست‌اندرکاران می‌دانم و امیدوارم که ان شاءالله با دستاوردهایی که این بنیاد خواهد داشت به‌عنوان یک الگوی مؤثر در حوزه وقف علمی معرفی شود.
 
ارشدی در پایان خاطرنشان کرد: این بنیاد برای یک، ده و یا صد سال پایه‌ریزی نشده است؛ بلکه هدف مؤسس آن این است، تا زمانی‌که ایران باقی است و دین و اخلاق در کشور ما مقام خود را دارند، این بنیاد در خدمت نسل جوان باشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار