اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

یکی از مهم ترین فواید روزه، حفظ صحت و سلامتی بدن است

یکی از مهم ترین فواید روزه، حفظ صحت و سلامتی بدن است

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: ما روایات زیادی از پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) داریم که می‌فرمایند «روزه بگیرید تا سالم بمانید» و یکی از مهم ترین فواید روزه، حفظ صحت و سلامتی بدن است.

 سه شنبه 31 فروردین 1400   161  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت‌الاسلام محمد نوروزپور مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه در برنامه «صبح و گفتگو» درمورد فواید روزه در ماه مبارک رمضان گفت: ما روایات زیادی از پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) داریم که می‌فرمایند «روزه بگیرید تا سالم بمانید» و بسیاری از اطبا و پزشکان و اساتید نیز مقالات زیادی درباره فواید روزه ماه مبارک رمضان نوشته‌اند.
 
حجت الاسلام نوروزپور در این زمینه به داستانی اشاره کرد و گفت: شخصی نزد پیامبر اکرم (ص) رسید و گفت کاری یادم بده که خداوند و مردم مرا به واسطه آن کار دوست داشته باشند، مال و اموالم زیاد شود، بدنم سالم بماند و در روز قیامت هم با شما محشور شوم. پیامبر اسلام (ص) در پاسخ به این فرد، تبسمی کردند و فرمودند «اگر می‌خواهی خداوند تو را دوست بدارد باید تقوای الهی را رعایت کنی. اگر می‌خواهی مردم تو را دوست داشته باشند چشمت به دست مردم نباشد و خودت را با مردم مقایسه نکن. اگر می‌خواهی خداوند مال و اموالت را زیاد کند زکات مالت را بپرداز، اگر می‌خواهی روز قیامت با من محشور شوی سجده‌هایت را طولانی کن و اگر می‌خواهی سالم بمانی و بدنت گرفتار بیماری نشود روزه بگیر. »
 
وی اظهارکرد: برخی فکر می‌کنند اگر زکات مالشان را بپردازند پولشان کم می‌شود درصورتی که این گونه نیست و طبق فرموده پیامبر اگر همه زکات و خمس و وجوهات شرعیه را بپردازند فقیری باقی نمی‌ماند. در دولت کریمه امام زمان (عج) فقیری پیدا نمی‌شود که مردم به او صدقه دهند و دلیلش هم این است که همه مردم خمس و زکات مالشان را می‌پردازند.
 
مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد: نهایت خضوع و تواضع یک بنده در مقابل خداوند، در حالت سجده است و در این سحرهای ماه مبارک رمضان خوب است که علاوه بر سحری خوردن، با خداوند هم خلوت کنیم و سر را به سجده بگذاریم که یکی از آثار آن هم محشور شدن با رسول خدا (ص) در روز قیامت است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار