اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

پورتال جدید سازمان اوقاف وا مور خیریه

زائران رضوی

 راهبردها و  روال ها ی سازمان اوقاف  امور خیریه در حوزه دولت الکترونیکی

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

دادستان مرکز استان گلستان: نگاه جدید اوقاف گلستان در راستای تحقق شعار سال ستودنی است

دادستان مرکز استان گلستان: نگاه جدید اوقاف گلستان در راستای تحقق شعار سال ستودنی است

حجت الاسلام سیدحسینی گفت: چندین مجتمعی که سال ها غیرفعال بوده با همت اداره کل اوقاف در استان گلستان فعال شده است و این مهم یک نگاه جدید در مجموعه اوقاف و امورخیریه پیرو فرامین مقام معظم رهبری به شمار می رود.

 یک شنبه 12 اردیبهشت 1400   166  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان گلستان، حجت الاسلام «سیدرضا سیدحسینی» در مراسم رزمایش کمک های مومنانه اداره اوقاف گلستان اظهار کرد: بحث انفاق یک مسئله بسیار مهم است و یکی از تاکیدات خدای متعال و پیامبر مکرم اسلام (صلی الله علیه و آله وسلم) این است که در طول زندگی انفاق داشته باشیم.
دادستان مرکز استان گلستان ادامه داد: رویکرد خوبی در اوقاف و امور خیریه برای دستگیری از مستمندان ایجاد شده و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و تحریم های اقتصادی باید همه نهادها و سازمان ها با این رویکرد نسبت به مواسات و کمک به همنوع اقدام کنند.
حجت الاسلام سیدحسینی با اشاره به شعار سال ابراز داشت: باید در مسیر حمایت از تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها گام برداریم، بسیاری از کارخانه های غیرفعال نیاز به سرمایه گذاری دارد و شاید با این اتفاق صدها اشتغال در آن کارخانه به وجود بیاید و اداره کل اوقاف و امور خیریه نیز در این مسیر گام هایی برداشته است.
وی گفت: چندین مجتمعی که سال ها غیرفعال بوده با همت اداره کل اوقاف در استان گلستان فعال شده است و همچنین حمایت از چندین کارگاه و کارخانه دیگر نیز در مجموعه اوقاف و امور خیریه استان در دست مطالعه است که تحت پوشش حمایت های خود قرار دهند و این یک نگاه جدید در مجموعه اوقاف و امورخیریه پیرو فرامین مقام معظم رهبری به شمار می رود و این نگاه ستودنی است.
دادستان مرکز استان گلستان به رزمایش کمک های مومنانه اشاره کرد و گفت: تامین کالاهای اساسی خانواده های مستمند نیز در دستور کار اوقاف قرار دارد و باید همه افرادی که می توانند به رزمایش مواسات ورود پیدا کنند.
حجت الاسلام سیدحسینی یادآور شد: بسیاری از خانواده ها در مشقت و سختی قرار دارند و باید با مواسات بتوانیم مایحتاج ضروری آنها را تامین کنیم، یکی از مشکلات ما در جامعه بیکاری است و باید تلاش کنیم که دغدغه های جامعه را به صورت بنیادین حل کنیم.
وی افزود: بسیاری از افرادی که به عنوان مجرم دستگیر می شوند فاقد شغل هستند و یا اینکه مشکلات اقتصادی گریبان آنها را گرفته است و برای آنکه روان خود را راحت کند به دنبال اعتیاد و مواد مخدر می رود و در نهایت به سوی جرم کشیده می شوند.
دادستان مرکز استان گلستان خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که در سازمان زندانها پیگیری می شود ایجاد اشتغال زندانیان است، زندانیان اکثرا به دلیل بیکاری دست به جرائم می زنند و پای آنها به زندان باز شده است.
حجت الاسلام سیدحسینی تاکید کرد: وقتی برای یک زندانی شغل ایجاد می شود خود خانواده با فرد زندانی همراهی می کند که دیگر به سراغ سرقت و جرائم نرود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر