اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

دادستان مرکز استان گلستان: نگاه جدید اوقاف گلستان در راستای تحقق شعار سال ستودنی است

دادستان مرکز استان گلستان: نگاه جدید اوقاف گلستان در راستای تحقق شعار سال ستودنی است

حجت الاسلام سیدحسینی گفت: چندین مجتمعی که سال ها غیرفعال بوده با همت اداره کل اوقاف در استان گلستان فعال شده است و این مهم یک نگاه جدید در مجموعه اوقاف و امورخیریه پیرو فرامین مقام معظم رهبری به شمار می رود.

 یک شنبه 12 اردیبهشت 1400   84  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان گلستان، حجت الاسلام «سیدرضا سیدحسینی» در مراسم رزمایش کمک های مومنانه اداره اوقاف گلستان اظهار کرد: بحث انفاق یک مسئله بسیار مهم است و یکی از تاکیدات خدای متعال و پیامبر مکرم اسلام (صلی الله علیه و آله وسلم) این است که در طول زندگی انفاق داشته باشیم.
دادستان مرکز استان گلستان ادامه داد: رویکرد خوبی در اوقاف و امور خیریه برای دستگیری از مستمندان ایجاد شده و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و تحریم های اقتصادی باید همه نهادها و سازمان ها با این رویکرد نسبت به مواسات و کمک به همنوع اقدام کنند.
حجت الاسلام سیدحسینی با اشاره به شعار سال ابراز داشت: باید در مسیر حمایت از تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها گام برداریم، بسیاری از کارخانه های غیرفعال نیاز به سرمایه گذاری دارد و شاید با این اتفاق صدها اشتغال در آن کارخانه به وجود بیاید و اداره کل اوقاف و امور خیریه نیز در این مسیر گام هایی برداشته است.
وی گفت: چندین مجتمعی که سال ها غیرفعال بوده با همت اداره کل اوقاف در استان گلستان فعال شده است و همچنین حمایت از چندین کارگاه و کارخانه دیگر نیز در مجموعه اوقاف و امور خیریه استان در دست مطالعه است که تحت پوشش حمایت های خود قرار دهند و این یک نگاه جدید در مجموعه اوقاف و امورخیریه پیرو فرامین مقام معظم رهبری به شمار می رود و این نگاه ستودنی است.
دادستان مرکز استان گلستان به رزمایش کمک های مومنانه اشاره کرد و گفت: تامین کالاهای اساسی خانواده های مستمند نیز در دستور کار اوقاف قرار دارد و باید همه افرادی که می توانند به رزمایش مواسات ورود پیدا کنند.
حجت الاسلام سیدحسینی یادآور شد: بسیاری از خانواده ها در مشقت و سختی قرار دارند و باید با مواسات بتوانیم مایحتاج ضروری آنها را تامین کنیم، یکی از مشکلات ما در جامعه بیکاری است و باید تلاش کنیم که دغدغه های جامعه را به صورت بنیادین حل کنیم.
وی افزود: بسیاری از افرادی که به عنوان مجرم دستگیر می شوند فاقد شغل هستند و یا اینکه مشکلات اقتصادی گریبان آنها را گرفته است و برای آنکه روان خود را راحت کند به دنبال اعتیاد و مواد مخدر می رود و در نهایت به سوی جرم کشیده می شوند.
دادستان مرکز استان گلستان خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که در سازمان زندانها پیگیری می شود ایجاد اشتغال زندانیان است، زندانیان اکثرا به دلیل بیکاری دست به جرائم می زنند و پای آنها به زندان باز شده است.
حجت الاسلام سیدحسینی تاکید کرد: وقتی برای یک زندانی شغل ایجاد می شود خود خانواده با فرد زندانی همراهی می کند که دیگر به سراغ سرقت و جرائم نرود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار