اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

پورتال جدید سازمان اوقاف وا مور خیریه

زائران رضوی

 راهبردها و  روال ها ی سازمان اوقاف  امور خیریه در حوزه دولت الکترونیکی

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

بقاع متبرکه به کمک محرومان آمده‌اند/ مردم با هر توان مالی می‌توانند در «ضیافت همدلی» سهیم باشند

بقاع متبرکه به کمک محرومان آمده‌اند/ مردم با هر توان مالی می‌توانند در «ضیافت همدلی» سهیم باشند

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف با اشاره به اینکه بقاع متبرکه برای دومین سال متوالی با اجرای رزمایش ضیافت همدلی، برگ زرین دیگری را در خدمت‌رسانی به محرومین رقم زدند و به کمک محرومین آمدند، گفت: مردم نیکوکار ما با هر توان مالی می‌توانند در این امر خیر سهیم باشند.

 دوشنبه 13 اردیبهشت 1400   187  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، رضا معممی مقدم مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های این سازمان اظهار کرد: با آغاز ماه مبارک رمضان، ماه خدمت و عبادت، بقاع متبرکه در کنار اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، خدمات اجتماعی را فراموش نکرده و برای دومین سال متوالی با اجرای رزمایش ضیافت همدلی، برگ زرین دیگری را در خدمت‌رسانی به محرومین رقم زدند و به کمک محرومین آمدند.

وی با اشاره به اینکه طرح ضیافت الهی، با رویکرد تهیه و توزیع ۱۱۰ هزار سبد غذایی در ماه مبارک رمضان، به ادارات کل استان‌ها ابلاغ شده است، افزود: ارزش ریالی هر بسته غذایی در این طرح حداقل ۵۰۰ هزارتومان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف در خصوص منابع مالی در نظر گرفته شده برای اجرای طرح ضیافت همدلی تصریح کرد: در این طرح از دو منبع مالی موقوفات و همچنین مشارکت‌های مردمی استفاده می‌شود.

معممی مقدم با بیان اینکه خدمت به فقرا یک وظیفه همگانی است، تاکید کرد: برای انجام این وظیفه مهم از آحاد مردم دعوت می‌کنیم با مراجعه به بقاع متبرکه که محل آرامش و پناهگاه مومنین است، کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را جهت این امر مبارک به مراکز افقِ بقاع متبرکه تحویل دهند.

وی ادامه داد: آنچه مهم است حضور و مشارکت در این امر خیر است؛ لذا مردم نیکوکار ما با هر توان مالی می‌توانند در این امر خیر سهیم باشند؛ برای سهولت مشارکت مردمی در این طرح، هر بقعه یک شماره کارت به نام خدمات اجتماعی بقعه دارد که خیرین در صورت تمایل می توانند به هر میزان که بخواهند، مشارکت کنند.

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف با اشاره به شیوع موج جدیدی از کرونا، افزود: در شرایط فعلی زندگی افراد کم برخوردار بیش از دیگران تحت تاثیر قرار گرفته است؛ عده‌ای کار و درآمد خود را از دست داده‌اند و حتی برای تامین نیازهای اولیه زندگی خود، دچار مشکل شده‌اند؛ در این شرایط وظیفه ایجاب می‌کند که بقاع متبرکه که ملجاء بندگان خداست، قدمی بردارند.

معممی مقدم در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به تاکید مجدد مقام معظم رهبری بر استمرار کمک‌های مومنانه، یقینا مردم ولایتمدار ایران اسلامی با شور بیشتری در این طرح مشارکت خواهند داشت.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر