اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

تشریح برنامه‌های سازمان اوقاف در رمضان ۱۴۰۰/ از برپایی کاروان‌های «نسیم کرامت» در ولادت امام حسن (ع) تا توزیع ۱۱۰ هزار بسته غذایی

تشریح برنامه‌های سازمان اوقاف در رمضان ۱۴۰۰/ از برپایی کاروان‌های «نسیم کرامت» در ولادت امام حسن (ع) تا توزیع ۱۱۰ هزار بسته غذایی

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفتگویی به تشریح برنامه‌های این سازمان در ماه مبارک رمضان امسال پرداخت.

 چهارشنبه 15 اردیبهشت 1400   109  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام غلامرضا عادل معاون فرهنگی و اجتماعی این سازمان درباره برنامه‌های برگزار شده در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: امسال ماه مبارک رمضان را در حالی آغاز کردیم که وارد موج چهارم شیوع ویروس کرونا شدیم؛ به همین جهت محدودیت‌های زیادی ابعاد مختلف زندگی مردم را درگیر کرده و طبیعتاً برنامه‌های فرهنگی و معنوی سازمان اوقاف و امور خیریه در ماه مبارک رمضان نیز تحت تاثیر این محدودیت‌ها قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: با توجه به اهمیت ماه مبارک رمضان، تدابیری برای جایگزینی برنامه‌ها در این ماه در نظر گرفته شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در بقاع متبرکه و امامزادگان ۲۲ استان، جلسه تخصصی تفسیر قرآن کریم بدون حضور جمعیت با اعزام مفسرین مجمع عالی مفسرین حوزه علمیه قم در حال برگزاری است که از صدا و سیمای مراکز استان‌ها نیز پخش می‌شود؛ بقاع متبرکه و امامزادگان میزبان جلسات ترتیل‌خوانی نیز هستند.

حجت‌الاسلام عادل با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان ۷۵۰ حکم تبلیغ برای مبلغین صادر کرده‌ایم، افزود: تقریبا ۳۰۰ نفر از این مبلغین به‌صورت حضوری در استان‌های مختلف به فعالیت می‌پردازند و مابقی بصورت مجازی در پیام‌رسان‌های مختلف فعالیت می‌کنند و بیان احکام شرعی و موارد مربوط به ماه رمضان را در دستور کار خودشان قرار داده‌اند.

وی تصریح کرد: در ایام ولادت امام حسن مجتبی (ع)، برپایی کاروان‌های «نسیم کرامت» را داشتیم که از امامزادگان ساماندهی شدند و حرکت کردند؛ این کاروان‌ها حال و هوای جشن نیمه ماه مبارک رمضان را در کوچه‌های شهرها طنین‌انداز کردند؛ تقریبا در اکثر مراکز استان‌ها این کاروان‌ها برنامه را اجرا کردند و مردم نیز استقبال خوبی بعمل آوردند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به برگزاری مراسم احیای شب‌های ۱۹ و ۲۱ ماه مبارک رمضان در بقاع متبرکه سراسر کشور، خاطرنشان کرد: در ایام لیالی قدر و شهادت امام علی (ع)، برنامه‌ها با توجه به مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا به‌مدت دو ساعت در فضای باز امامزادگان و بقاع متبرکه سراسر کشور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

حجت‌الاسلام عادل ادامه داد: برنامه نماز عید سعید فطر نیز با توجه به مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا در فضای باز امامزادگان سراسر کشور و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ‌و کمترین مدت زمانی انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: یکی از فعالیت‌های مهمی که در ایام کرونا به‌صورت ویژه به آن پرداخته شد، کمک‌های مومنانه بود که یک مرحله نیز با کمک موقوفات مرتبط با ماه مبارک رمضان و خیرین در قالب طرح «ضیافت همدلی» در حال اجرا است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد: ۱۱۰ هزار بسته معیشتی در طرح «ضیافت همدلی» هدف‌گذاری شده که عمدتا از ولادت امام حسن مجتبی (ع) توزیع این بسته‌ها آغاز شده و تا پایان شب‌های قدر ادامه خواهد داشت؛ میانگین ارزشی بسته‌ها ۵۰۰ هزار تومان است که با حفظ کرامت در اختیار خانواده‌های کم بضاعت شناسایی شده قرار می‌گیرد.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار