اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

شمیم خدمت

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

برگزاری نخستین جلسه کارگروه حمایت از محصولات فرهنگی  در سازمان اوقاف

برگزاری نخستین جلسه کارگروه حمایت از محصولات فرهنگی در سازمان اوقاف

نخستین جلسه کارگروه حمایت از محصولات فرهنگی با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و نمایندگانی از بخش‌های مختلف این سازمان برگزار شد.

 یک شنبه 19 اردیبهشت 1400   109  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، در ابتدای این جلسه که با حضور حجت‌الاسلام غلامرضا عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه، رضا مععمی مقدم مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های مردمی، حسین قشقایی رئیس مرکز پژوهشی وقف و نمایندگانی از بخش‌های مختلف سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد، حجت‌الاسلام محمدکاظم موسوی متقی دبیر کارگروه حمایت از محصولات فرهنگی اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه همیشه به‌دلیل وجود منابع مختلف مدنظر اصحاب فرهنگی کشور برای حمایت بوده است؛ موسسات فرهنگی مختلف و افراد خاص تقاضای کمک از ما را داشته‌اند که اگر در این حمایت‌ها ساز و کار صحیحی وجود داشته باشد، می‌توانیم به‌صورت منطقی جوابگوی حمایت یا عدم حمایت باشیم.

وی تصریح کرد: در دوره مدیریت فعلی سازمان این حمایت‌ها شکل گرفته و کارها به معاونت فرهنگی ارجاع شده است؛ باید در این کارگروه ساز و کاری طراحی شود که منابع موقوفات به نحو احسن و به اندازه هزینه شود و از افرادی که واقعا استحقاق حمایت دارند، حمایت شوند.

در بخش دیگری از این جلسه، حسین قشقایی رئیس مرکز پژوهشی وقف تاکید کرد: حمایت از محصولات فرهنگی مبنا و الزام قانونی دارد که باید منتهی به دستورالعمل شود؛ در بند ۶ ماده ۱ و ماده ۸ قانون تشکیلات و اختیارات سازمان اوقاف بیان شده است.

مععمی مقدم مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف نیز در این جلسه گفت: اگر ما حمایت درستی از اهل علم داشته باشیم، قطعا از جایگاه علم هم صیانت کرده‌ایم؛ ما باید ضمن حمایت از نویسندگان و تولیدکنندگان، جنبه هدایتی هم داشته باشیم یعنی اولویت‌ها را اعلام کنیم تا هدایت گفتمان فاخر نیز تقویت شود.

در ادامه نخستین جلسه کارگروه حمایت از محصولات فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه، نمایندگان بخش‌های مختلف سازمان به بیان نظرات و پیشنهادات پرداختند.

در پایان و در جمع‌بندی جلسه، حجت‌الاسلام عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌کنیم پیش‌نویس دستورالعمل کارگروه حمایت از محصولات فرهنگی با رعایت نکاتی همچون تعیین شاخص‌ها و اطلاع از منابع تهیه شود و در اختیار اعضا قرار گیرد تا منتهی به دستورالعمل کارگروه حمایت از محصولات فرهنگی شود.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار