اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

شمیم خدمت

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

اصحاب رسانه بهترین واقف هستند/ اطلاع‌رسانی از کارکردهای وقف متناسب با نیازهای روز باشد

اصحاب رسانه بهترین واقف هستند/ اطلاع‌رسانی از کارکردهای وقف متناسب با نیازهای روز باشد

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان با بیان اینکه اصحاب رسانه بهترین واقفینی هستند که می‌توانند در راستای تبلیغ وقف موثر باشند، گفت: نقش اصحاب رسانه در وقف و موقوفات نقش بسزایی است و رسانه‌ها باعث معرفی و شناسانده شدن این سنت حسنه به جامعه می شوند.

 یک شنبه 26 اردیبهشت 1400   128  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امورخیریه از هرمزگان، فاطمه رکن الدینی، سنت حسنه وقف را صدقه جاریه ای خواند که که علاوه بر عملی دینی ، رویکردهایی فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی نیز دارد.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه معتقدم اطلاع رسانی از کارکردهای وقف باید بیشتر و متناسب با نیازهای روز باشد تا فرهنگ وقف به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود، افزود: احياي فرهنگ وقف و توسعه موقوفات بايد متناسب با نيازهاي اجتماعي، علمي و فرهنگي جامعه اطلاع رساني شود تا بتوانيم از موقوفات در راستاي پاسخگويي به نيازهاي مردم بهره ببريم.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان با اشاره به کارکرد رسانه در فرهنگ سازی وقف و امور خیریه، رسالت
مطبوعات و رسانه های متنوع نوشتاری، دیداری و گفتاری را در تبیین و تعمیق فرهنگ وقف در جامعه بسیار اثر گذار و بی بدیل دانست و تصریح کرد: امروز جریان بزرگ وقف باید در مسیر تمدن سازی بزرگ اسلامی در جهان هدایت شود.
رکن الدینی بر اهمیت نقش رسانه ها در ترویج فرهنگ وقف تاکید کرد و گفت: برای ترویج هرچه بیشتر سنت حسنه وقف نیازمند تعامل با رسانه ها هستیم. اگر موفقیتی در حوزه وقف مشاهده می شود و اگر تمایل مردم نسبت به این سنت حسنه بیشتر شده، به خاطر تعامل رسانه با اوقاف و فرهنگ سازی در این زمینه است.
وی با تاکید بر لزوم نهادینه شدن فرهنگ وقف در جامعه، رسانه‌ها را به عنوان عامل مهم و تأثیرگذار این زمینه عنوان کرد و افزود: رسانه‌ها نقش مهم و تأثیرگذار در زمینه ترویج فرهنگ وقف دارند و رویکرد اوقاف تعامل با رسانه‌ها است.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان با بیان اینکه جایگاه رسانه‌ها در توسعه جامعه، جایگاه کلیدی و ارزشمندی است، لزوم پرداختن به فرهنگ وقف در رسانه‌ها را مورد تاکید قرار داد و  متذکر شد: همه در مقابل وقف مسئول هستیم و  افراد با قلم خود می‌توانند در معرفی وقف و موقوفات تلاش کنند.
رکن الدینی با بیان اینکه اصحاب رسانه بهترین واقفند که با تدینی که در آنها سراغ دارم می‌توانند در راستای تبلیغ وقفم موثر هستند، گفت: نقش اصحاب رسانه در وقف و موقوفات نقش بسزایی است و رسانه‌ها باعث معرفی و شناسانده شدن وقف در جامعه شده اند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار