اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

شمیم خدمت

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

«وقف پول» یکی از راه‌های تسهیل  سنت حسنه  وقف است

«وقف پول» یکی از راه‌های تسهیل سنت حسنه وقف است

مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه «وقف پول» یکی از راه‌های تسهیل سنت حسنه وقف است، گفت: «وقف پول»، موضوعی چالشی بود که سالها به‌دنبال حل آن بودیم.

 سه شنبه 28 اردیبهشت 1400   147  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام سید محمدکاظم موسوی متقی مدیرکل فرهنگی این سازمان درباره پاسخ رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون استفتاء «صحت وقف پول» با تاکید بر راهگشا بودن پاسخ معظم له در حوزه وقف، اظهار کرد: «وقف پول»، موضوعی چالشی بود که سالها به‌دنبال حل آن بودیم.
 
وی با بیان اینکه «وقف پول» یکی از راه‌های تسهیل وقف است، تاکید کرد: تسهیل‌گری وقف یا همان آسان کردن وقف، یکی از وظایف اصلی سازمان اوقاف و امور خیریه است.
 
مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: در حال حاضر شاید یک شخص خَیر و نیکوکار نتواند زمین‌ها و باغ‌هایی با وسعت زیاد را وقف کند اما در عین حال علاقه‌مند است که خود را در زمره واقفین قرار دهد، بر همین اساس طی سال‌های اخیر موضوع وقف مشارکتی را مطرح کردیم و اکنون نیز موضوع «وقف پول» مطرح شده است.
 
حجت‌الاسلام موسوی متقی با اشاره به اینکه یک شخص خَیر و نیکوکار شاید نتواند ملکی را وقف کند اما می‌تواند در حد وسع خودش، پول را وقف کند، یادآور شد: باید در اینجا یک نکته را لحاظ کرد و آن ثابت ماندن ارزش پول است؛ باید دقت کرد که «وقف پول» منجر به تضییع وقف نشود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار