اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

ولایت و امامت

طرح سلامت

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

اجرای طرح شمیم خدمت  در راستای تولید ملی و  اشتغالزایی  در سال جاری با قوت و جدیت پیگیری می‌شود

اجرای طرح شمیم خدمت در راستای تولید ملی و اشتغالزایی در سال جاری با قوت و جدیت پیگیری می‌شود

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف گفت: اجرای طرح شمیم خدمت در راستای تولید ملی و اشتغالزایی در سال جاری با قوت و جدیت پیگیری می‌شود.

 سه شنبه 18 خرداد 1400   101  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، رضا معممی‌مقدم؛ مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های این سازمان، با توجه به وجود دو مناسبت نیمه شعبان در سال جدید اظهار کرد: سال جاری قرین به یاد و نام مولایمان امام زمان علیه السلام بوده و با نیمه شعبان آغاز و خاتمه می یابد. از این رو باید کاری مهدوی و امام زمانی انجام بدهیم.
 
وی با توجه به زمینه سازی تحقق وضعیت دوران پس از ظهور امام زمان علیه السلام افزود: آن مدینه فاضله ای که انبیاء و اولیاء الهی آرزوی آن را داشتند، با ظهور امام زمان علیه السلام تحقق خواهد یافت. اما به این نکته باید توجه کرد که که طبق معارف اسلامی، خداوند متعال امور را از طریق اسباب و علل آن محقق می سازد.
 
معممی مقدم در خصوص وظیفه سنگین منتظران در خصوص تحقق وعده های الهی افزود: برای فهمیدن وظیفه منتظران و آن کاری که مهمی که باید انجام دهند تا در زمینه سازی ظهور نقشی ایفا کنند، کافی است به انتخاب شعار سال  توسط مقام معظم رهبری توجه شود.
 
وی در خصوص انتخاب حکیمانه شعار سال افزود: شاید تصور عمومی این بود که حضرت آقا امسال را سال مهدوی نام گذاری کنند اما مشاهده کردیم که شعار امسال نیز در راستای شعار سالهای گذشته و با رنگ و لعاب اقتصادی بود. از این مساله فهمیده می شود برای تحقق آن مدینه فاضله و ارتقای سطح اقتصادی جامعه، باید تولید رونق بگیرد و جامعه اسلامی با تولید و خودکفایی، سطح معیشت خود را افزایش دهد تا از سویی فقر و نداری از جامعه رخت بندد و از سوی دیگر با بیکاری که سرمنشاء بسیاری از ناهنجاری هاست مبارزه ای عملی شود.
 
مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت های سازمان در خصوص نقش این اداره کل در موضوع تولید گفت: در خصوص وظیفه و نقش آفرینی سازمان اوقاف و امور خیریه در تحقق شعار سال و در نهایت زمینه سازی برای ظهور امام زمان علیه السلام، طرح شمیم خدمت از سال گذشته در دستور کار این اداره کل قرار گرفت که در سال جدید با توان و قوت مضاعف پیگیری می شود.
 
وی افزود: در این خصوص در سال گذشته در 230 بقعه متبرکه و با حضور بالغ بر 20 هزار نفر، کلاس های آموزشی  با موضوعات مختلف، جهت توانمند سازی افراد جویای کار برگزار شده و  برای قریب به پنج هزار نفر نیز شغل ایجاد شده است.
 
وی در خصوص برنامه های سال جدید افزود: در سال جدید که سال پشتیبانی و مانع زدایی از تولید است، انشاء الله با توان بیشتر از ظرفیت و جایگاه بقاع متبرکه و همچنین ظرفیت موقوفات برآنیم که زمینه آموزش، تولید و اشتغال را در سطح وسیعتری فراهم کنیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار