اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

ولایت و امامت

طرح سلامت

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

راه‌اندازی خط تولید مودم بومی کشور در موقوفه لیستر/ موقوفات به سمت توسعه دانش در کشور هدایت می‌شوند

راه‌اندازی خط تولید مودم بومی کشور در موقوفه لیستر/ موقوفات به سمت توسعه دانش در کشور هدایت می‌شوند

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه از شرکت‌های دانش‌بنیان برای ورود به بازار استقبال می‌کنیم، گفت: موقوفات به سمت توسعه دانش در کشور هدایت می‌شوند.

 سه شنبه 18 خرداد 1400   138  0      

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی خاموشی صبح امروز در آیین بهره‌برداری از خط تولید مودم بومی  کشور بانام  صاایران (TD-FD) که در موقوفه لیستر کرج برگزار شد، افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مسیر آینده ۴۰ ساله پیش رو را ریل‌گذاری کرده و در بخش‌هایی از این بیانیه به استفاده از فرصت‌های مادی کشور برای آبادانی کشور تأکید کرده‌اند.
 
وی بابیان اینکه از شرکت‌های دانش‌بنیان برای ورود به بازار استقبال می‌کنیم، اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا هر محصولی که تولید بومی و ملی دارد از خارج وارد نشود و با استفاده از ظرفیت‌های داخلی تولیدات را توسعه دهیم.
 
وی گفت: هم‌اکنون کشور رویکرد خوبی در تولید محصولاتی توسط شرکت‌های دانش‌بنیان دارد و باید با استفاده از ظرفیت موقوفات به این حرکت پرشتاب کشور کمک کنیم.
خاموشی افزود: در استفاده از ظرفیت موقوفات برای تولید دانش و ثروت از مشارکت بخش خصوصی استفاده می‌کنیم به‌طوری‌که بیشتر سهام برای بخش خصوصی و کمتر آن مربوط به اوقاف است که همچون این اتفاقات خوب در دیگر استان‌ها نیز در حال انجام است.
 
وی با اشاره به اینکه موقوفه لیستر مرحوم میرسپاهی کرج  با نیت کمک به ایتام است، بیان داشت: هر چه بهره‌وری در این موقوفات بیشتر شود اجرای نیات بهتر انجام می‌شود و سعی می‌کنیم با تجاری‌سازی این ظرفیت‌ها  یک‌شکل طبیعی و بازاریابی خوبی داشته باشیم.
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ادامه داد: سعی می‌کنیم با توسعه این‌گونه شرکت‌های دانش‌بنیان، توسعه زیرساخت‌ها را داشته باشیم به‌طوری‌که اکنون در این مجموعه خط تولید مودم بومی کشور راه‌اندازی شد و در آینده نزدیک نیز تولید خط موبایل بومی را در این مجموعه خواهیم داشت.
 
خاموشی یادآور شد که وقف سه گزاره اصلی دارد که شامل حفظ موقوفات، بهینه‌سازی و افزایش بهره‌وری و همچنین اجرای نیات واقفین می‌باشد و موقوفات در طولانی‌مدت رفاه عمومی جامعه را در نظر گرفته‌اند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار