اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

ولایت و امامت

طرح سلامت

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

افزایش بهره‌وری موقوفات به اشتغالزایی در کشور کمک می‌کند

افزایش بهره‌وری موقوفات به اشتغالزایی در کشور کمک می‌کند

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان اوقاف با تاکید بر اینکه افزایش بهره‌وری موقوفات به اشتغالزایی در کشور کمک می‌کند، گفت: سرمایه‌گذاری در موقوفات مستعد می‌تواند باعث رونق روزافزون موقوفات و افزایش اعتماد مردم در ایجاد وقف‌های جدید در سطح جامعه شود.

 چهارشنبه 19 خرداد 1400   125  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه،معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی،  معاون امور مجلس و استان‌ها و مدیرکل بازرسی مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات این سازمان با حضور در استان چهارمحال و بختیاری از موقوفات و پروژه‌های عمرانی، کارگاه ‌گوهرتراشی واقع در امامزاده دوخاتون شهرکرد و بقعه متبرکه امامزاده حمزه بن علی(ع) بازدید کردند.

علیرضا هوشیار معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان اوقاف در جلسه‌ای با حضور مسئولان اداره کل اوقاف استان بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه برای سرمایه‌گذاری و بهره‌برداری در حوزه‌های مختلف در استان چهارمحال و بختیاری تاکید کرد و گفت: ادارات اوقاف بدون چشم‌داشت به کمک‌های سازمان به درآمد پایدار در استان روی آورند تا بتوان بخشی از مشکلات موجود را با استفاده از ظرفیت موقوفات در راستای اجرای امینانه نیت واقفین خیراندیش حل کرد.

وی با اشاره به پتانسیل بالای موجود در موقوفات استان چهارمحال و بختیاری، افزود: سرمایه‌گذاری در موقوفات مستعد می‌تواند باعث رونق روزافزون موقوفات و افزایش اعتماد مردم در ایجاد وقف‌های جدید در سطح جامعه شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان اوقاف با بیان اینکه سازمان اوقاف همانند یک شرکت است که تمام وقت در حال خدمت‌رسانی است، تصریح کرد: این سازمان را نباید به‌عنوان یک اداره دولتی که فقط بخشی از زمان خود را به خدمتگزاری طی می‌کند، در نظر گرفت؛ بنابراین انتظار می‌رود که کارکنان اوقاف با تلاش شبانه‌روزی خود به احیای موقوفات کمک کنند.

هوشیار احیاء موقوفات را وظیفه شرعی و قانونی سازمان اوقاف دانست و گفت: افزایش بهره‌وری موقوفات به اشتغال کشور کمک می‌کند و همه ما به‌دنبال این هستیم که موقوفات را احیا کنیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه اجرای پروژه‌های عمرانی موقوفات و افزایش بهره‌وری وقف به تولید و اشتغال کشور کمک فراوانی می‌کند، خاطرنشان کرد: باید از طرح‌های اقتصادی و ظرفیت موقوفاتی که قابل سرمایه‌گذاری در این استان هستند، به‌درستی استفاده شود.

در ادامه حجت‌الاسلام سیدناصرالدین نوری‌زاده معاون امور مجلس و استان‌های سازمان اوقاف به مسئله قدمت وقف اشاره و افزود: وقف صرفاً مربوط به اسلام نیست بلکه از زمانی که جامعه بشری شکل گرفته، مردم در حال انجام کار خیر بودند ولی اسلام به این امورات خیریه با وقف که چشمه همیشه جاری است، جهت داد.

وی یادآور شد: سنت حسنه وقف یکی از تعالیم ارزشمند در مکتب اسلام محسوب می‌شود و از اهرم‌های موثر اعتقادی و فرهنگی برای جبران نیازهای مادی و معنوی جامعه به شمار می‌رود، وقف برای همه اقشار جامعه قابل دسترس است و در انحصار یک طبقه خاص نیست.

حجت‌الاسلام شوزب شیری مدیرکل بازرسی مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان اوقاف نیز در پایان جلسه خاطرنشان کرد: هدف از بازرسی و نظارت، حصول اطمینان از حُسن اجرای قوانین و مقررات در راستای رفاه عمومی جامعه و به‌ویژه گروه هدف این اداره‌کل است؛ بازرسی و نظارت صحیح بر اجرای قوانین و فعالیت‌ها می‌تواند فضای مطلوب برای تحقق ارتقای فرهنگ وقف در جامعه را ایجاد کند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار