اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

ولایت و امامت

طرح سلامت

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

ایران اسلامی از ولایت جدا ناپذیر است/ امروز به برکت ولایت فقیه از تلاطم‌های متعدد گذر کرده‌ایم

ایران اسلامی از ولایت جدا ناپذیر است/ امروز به برکت ولایت فقیه از تلاطم‌های متعدد گذر کرده‌ایم

رئیس سازمان اوقاف با تاکید بر اینکه ایران اسلامی از ولایت جدا ناپذیر است، گفت: امام راحل این اندیشه ناب (ولایت فقیه) را از معارف دینی مطرح و براساس آن حکومت اسلامی را بنا کرد؛ امروز نیز شاهدیم که به برکت ولایت فقیه از تلاطم‌های متعدد گذر کرده‌ایم.

 پنج شنبه 27 خرداد 1400   184  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در سخنانی در امامزاده سید بهلول شهرستان خوی با بیان اینکه دهه کرامت با ولادت حضرت معصومه (س) شروع می‌شود و با ولادت حضرت ثامن الحجج امام رضا (ع) پایان می‌یابد، اظهار کرد: ما در ایران اسلامی در سایه‌سار این امام همام زندگی می‌کنیم؛ امام رضا (ع) پلاک ولایت‌مداری ایران اسلامی است.

وی با اشاره به روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه در دهه پر برکت کرامت، افزود: تعبیر است که امام زمان (عج) در پرده غیبت همچون خورشید در پس ابر است؛ یعنی نور و گرما می‌دهد ولی ما چشممان به آن خورشید تابان روشن نمی‌شود و فقط وجودش لطف می‌رساند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر اینکه زیارت جامعه کبیره امام هادی (ع) یک امام‌شناسی تمام عیار است، خاطرنشان کرد: ما با توسل به ائمه (علیهم‌السلام) در این طوفان سهمگین حوادث پیش رفته‌ایم؛ خیلی‌ها که آرزوی از بین رفتن این انقلاب را داشته‌اند، آن آرزو را به گور برده‌اند ولی پیام شهیدان و امام راحل ما هنوز زنده است؛ فریاد امام خمینی (ره) در چهل سال قبل هنوز در آسیا، آفریقا، آمریکای لاتین و ... مستمع دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی با اشاره به قرائت و درک زیارت جامعه کبیره، تصریح کرد: خوشبختانه در ایران اسلامی ما هزاران امامزاده داریم که همچون نگین درخشانی در این جغرافیای انسانی تعیین خط ایمانی می‌کنند؛ مردم هم مثل پروانه به دور آنها می‌گردند و این نشان می‌دهد که ما این پیوند را پذیرفته‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه ایران اسلامی از ولایت جدا ناپذیر است، گفت: امام راحل این اندیشه ناب (ولایت فقیه) را از معارف دینی مطرح و براساس آن حکومت اسلامی را بنا کرد؛ امروز نیز شاهدیم که به برکت ولایت فقیه از تلاطم‌های متعدد گذر کرده‌ایم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: امیدوارم بتوانیم پیام ولایت را به نسل‌های بعدی منتقل کنیم؛ خانواده اهل ولا فرزندان اهل ولا تربیت می‌کنند؛ پرچم امام حسین (ع)، حسینی و پرچم اهل‌بیت (ع)، اهل‌بیتی پرورش می‌دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی تصریح کرد: امام خمینی (ره) در بدو ورودش به ایران فرمودند که به پشتوانه مردم، حکومت تعیین می‌کنم؛ دلیل این جمله امام راحل این است که اگر حکومت تعیین شود، جلوی ظلم گرفته خواهد شد و تظلم‌خواهی مردم جهت‌دار می‌شود.

وی با بیان اینکه از روز اول انقلاب اسلامی تحریم شدیم، گفت: اکنون قدرت جمهوری اسلامی ایران تثبیت شده است؛ دشمنان کشور نتوانستند جنگ تحمیلی را به نفع خودشان تمام کنند زیرا همین مردم بودند که دفاع مقدس را اداره کردند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: رنگ‌های پشتیبانی مردم از جمهوری اسلامی ایران در مقاطع زمانی مختلف فرق می‌کند؛ یکبار این پشتیبانی با رای به جمهوری اسلامی ایران خودش را نشان می‌دهد و یکبار هم با رای به ریاست جمهوری خودش را نشان می‌دهد؛ دشمن فکر می‌کند انقلاب ما پشتوانه‌اش را از دست داده است؛ مردم به اشارات رهبر معظم انقلاب اسلامی توجه می‌کنند و این اشارات نعمت خدادادی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی در پایان خاطرنشان کرد: مردم برگ زرین دیگری را پای صندوق‌های رای در انتخابات ۲۸ خرداد رقم خواهند زد و انقلاب اسلامی را به رخ جهانیان می‌کشند.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار