اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

ولایت و امامت

طرح سلامت

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

ورود بنیاد توسعه و عمران موقوفات به تعیین تکلیف پروژه‌های سنواتی/ 36 واحد مسکونی از پروژه موقوفه ارغوان واگذار شد

ورود بنیاد توسعه و عمران موقوفات به تعیین تکلیف پروژه‌های سنواتی/ 36 واحد مسکونی از پروژه موقوفه ارغوان واگذار شد

مدیرعامل بنیاد توسعه عمران موقوفات کشور با بیان اینکه با ایجاد برخی تغییرات در فرآیندهای جاری بنیاد به عرصه تعیین تکلیف پروژه‌های سنواتی از جمله پروژه بیدستان وارد شده‌ایم، گفت: از ابتدای سال 1398 تعیین تکلیف موضوعات و حل و فصل مشکلات مرتبط با پروژه موقوفه غازان ابن ارغوان علی‌الخصوص الزام سرمایه‌گذار برای تکمیل و تحویل واحدهای سهم اوقاف مورد نظر و پیگیری ویژه مجموعه بنیاد قرار گرفت.

 یک شنبه 30 خرداد 1400   130  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، واحدهای سهم اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در مجموعه 160 واحدی بیدستان از رقبات موقوفه غازان ابن ارغوان به مدیرکل این اداره تحویل و 36 واحد از 160 واحد مسکونی این موقوفه در شهرستان بیدستان استان قزوین واگذار شد.
 
براساس این گزارش زمین پروژه در اواخر دهه هشتاد شمسی در قالب عقد قرارداد سرمایه‌گذاری به بنیاد توسعه و عمران موقوفات کشور واگذار و عملیات اجرایی پروژه آغاز شد؛ در اوایل دهه نود درحالی‌که پروژه از پیشرفت 12 درصدی برخوردار بوده بنیاد از ادامه عملیات اجرایی منصرف و ادامه کار در قالب یک قرارداد مشارکت ثانویه به سرمایه‌گذار دیگری واگذار شده است.
 
مهندس سهیل بیگدلی مدیرعامل بنیاد توسعه عمران موقوفات کشور در این خصوص اظهار کرد: از ابتدای سال 1398 تعیین تکلیف موضوعات و حل و فصل مشکلات مرتبط با این پروژه علی‌الخصوص الزام سرمایه‌گذار برای تکمیل و تحویل واحدهای سهم اوقاف مورد نظر و پیگیری ویژه مجموعه بنیاد قرار گرفت.
 
وی افزود: با وجود فقدان حس تعهد و مسئولیت‌پذیری در سرمایه‌گذار پروژه، بنیاد مصمم می‌شود تا راسا نسبت به تحویل پروژه از سرمایه‌گذار و تکمیل کارهای باقیمانده اقدام کند؛ برنامه‌ای از ابتدای سال 1399 عملیاتی شد و فرآیندهای حقوقی و اداری آن در تابستان سال 1399 به نتیجه رسید و 36 واحد در سه بلوک از مجموعه 160 واحد احداثی در ده بلوک در اختیار بنیاد قرار گرفت.
 
مدیرعامل بنیاد توسعه عمران موقوفات کشور با بیان اینکه با ایجاد برخی تغییرات در فرآیندهای جاری بنیاد به عرصه تعیین تکلیف پروژه‌های سنواتی از جمله پروژه بیدستان وارد شده‌ایم، تصریح کرد: بر این اساس و به منظور کیفی‌سازی اقدامات علاوه بر تهیه و تدوین روش‌ها و رویه‌های فنی، دفتر فنی بنیاد به تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری روز و نیروی انسانی متخصص برای تهیه نقشه‌ها و مدارک فنی مورد نیاز پروژه‌ها بر اساس ضوابط فنی و اجرایی تجهیز شده است؛ از سوی دیگر برای اطمینان از صحت و سرعت اجرای پروژه‌های ساختمانی، دو شرکت پیشگامان توسعه ماندگار و شرکت توسعه و عمران انفاق خراسان که صد در صد سهام آنها متعلق به بنیاد است، تجهیز و در حوزه عملیات اجرایی‌ها به‌کارگیری شده‌اند.
 
بیگدلی دامه داد: در اصل ساختار طراحی، نظارت و کنترل پروژه‌های ساختمانی در حوزه مدیریت پروژه‌های عمرانی بنیاد متمرکز و عملیات اجرایی پروژه‌های ساختمانی به دو شرکت پیشگامان توسعه ماندگار و توسعه و عمران انفاق خراسان محول شد.
 
وی افزود: در مهرماه سال 1399 بعد از تحویل واحدها از سرمایه‌گذار پروژه بیدستان و مطابق روش جدید بنیاد برای ساخت پروژه‌های ساختمانی، عملیات اجرایی برای تکمیل و رفع نواقص پروژه یاد شده به شرکت پیشگامان توسعه ماندگار محول و این شرکت با استفاده از توان فنی و اجرایی خود در سایه تهیه مدارک فنی مورد نیاز توسط دفتر فنی و نظارت مستمر مدیریت پروژه‌های عمرانی بنیاد عملیات اجرایی پروژه را آغاز کرد.
 
مدیرعامل بنیاد توسعه عمران موقوفات کشور تاکید کرد: با توجه به توقف طولانی عملیات اجرایی این پروژه و ورود آسیب جدی به بسیاری از جزئیات اجرا شده در ادوار گذشته، علاوه بر تکمیل کارهای باقی‌مانده، بسیاری از نواقص مشهود در عملیات نازک‌کاری شناسایی و نسبت به رفع آنها اقدام شده است.
 
بیگدلی با اشاره به اینکه هم‌اکنون دو بلوک از 10 بلوک ساخته شده با ظاهری کاملا متفاوت نسبت به هشت بلوک دیگر خودنمایی می‌کنند، خاطرنشان کرد: مجموعه بنیاد توسعه عمران و شرکت‌های پیشگامان توسعه ماندگار و توسعه و عمران انفاق خراسان آماده هستند تا ضمن ارائه خدمات طرح و مشاوره فنی با اتکاء به توان فنی، اجرایی و تجهیزاتی خود در عرصه احیاء و آبادانی موقوفات کشور نقش‌آفرینی کنند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار