اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

ولایت و امامت

طرح سلامت

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

کشور با آثار و برکات امامزادگان منور شده است/ بقاع متبرکه دل‌ها را به هم نزدیک می‌کند

کشور با آثار و برکات امامزادگان منور شده است/ بقاع متبرکه دل‌ها را به هم نزدیک می‌کند

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آثار و برکات این امامزادگان، کشور را منور کرده است، گفت: بقاع متبرکه اماکنی هستند که دل‌های انسان‌ها در آن صیقل می‌یابد و دل‌ها را به هم نزدیک می‌کند.

 سه شنبه 1 تیر 1400   126  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، ماموستا فایق رستمی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه شهر سنندج با اشاره به گرامیداشت دهه کرامت و تکریم و بزرگداشت امامزادگان، اظهار کرد: امامزادگان و بقاع متبرکه اماکنی هستند که دل‌های انسان‌ها در آن صیقل می‌یابد و دل‌ها را به هم نزدیک می‌کند.
 
وی با اشاره به اینکه امامزادگان هم از لحاظ اخوت، برادری، یکدلی، وحدت و هم از لحاظ معنویت و منور شدن دل‌ها جایگاه متعالی دارند، تصریح کرد: امام محمد غزالی درباره دوستی با خدا و اولیای الهی می‌فرماید که عشق و دوستی انسان با خدا و اولیای الهی باید مانند عشق لیلی به مجنون باشد.
 
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: گروهی عشق و محبت به اهل‌بیت (ع) و اولیای الهی را شرک می‌‌دانند اما در پاسخ به آنها باید گفت که در این اماکن مقدسه به واسطه جایگاه متعالی آنان نزد خداوند متعال، دل‌های انسان‌ها مملو از عشق الهی می‌شود.
 
ماموستا رستمی افزود: امروز خراسان منور به نور رضا (ع)، کردستان منور به نور هاجره خاتون و اورامانات منور به نور برادر امام رضا (ع) بوده و آثار و برکات این امامزادگان، کشور را منور کرده است؛ رسول خدا صلی‌الله عليه و آله فرمود: «هركس مردمى را دوست بدارد، (در روز قيامت) با آنان گرد خواهد آمد»؛ پس ما مسلمانان می‌توانیم چه قوم و مردمی را بهتر از آل و بیت رسول خدا را برای دوستی برگزینیم.
 
وی یادآور شد: خداوند متعال در آیه ۶۹ سوره نساء می‌فرماید: «وَمَنْ يُطِعِ اللَّهَ وَالرَّسُولَ فَأُولئِكَ مَعَ الَّذِينَ أَنْعَمَ اللَّهُ عَلَيْهِمْ مِنَ النَّبِيِّينَ وَالصِّدِّيقِينَ وَالشُّهَدَاءِ وَالصَّالِحِينَ وَحَسُنَ أُولَئِكَ رَفِيقًا؛ یعنی کسانی که از خدا و پیامبر اطاعت کنند، در زمره کسانی از پیامبران و صدیقان و شهیدان و شایستگان خواهند بود که خدا به آنان نعمت (ایمان، اخلاق و عمل صالح) داده؛ و اینان نیکو رفیقانی هستند».
 
امام جمعه سنندج در پایان خاطرنشان کرد: امروز در آستانه میلاد یکی از آل و بیت رسول خدا هستیم که نقطه مشترک بین اهل تسنن و تشیع هستند در این راستا از مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی این تقاضا را داریم که نسبت به مساجد، امامزادگان و بقاع متبرکه توجه لازم را داشته باشند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار